Z mladíka ve Spartě vyrostl klenot Dortmundu. Následoval přestup do Arsenalu a desítky zápasů v českém reprezentačním dresu.

Dnes si připomene životní úspěchy. Od 17 hodin rozehraje poslední part, na který pozval své bývalé spoluhráče. Co jméno, to pojem českého i světového fotbalu.

Tomáš Rosický v duelu s Chorvatskem.
Poslední zápas legendy. Tomáš Rosický se rozloučí po boku fotbalových hvězd

Tomáš Rosický.Zdroj: DeníkNa jedné straně budou Robin van Persie, Theo Walcott, Cesc Fabregas, Dedé, Alexander Hleb. Na druhé se objeví Petr Čech, Karel Poborský, Jan Koller, Milan Baroš. A na vše dohlédne zkušený profík, rozhodčí Martin Atkinson.

„Neměl jsem zatím možnost rozloučit se s fanoušky Sparty a národního týmu přímo na hřišti. Přál jsem si ještě jednou zahrát si před vyprodanou Letnou,“ svěřil se 37letý Rosický poté, co v zimě ohlásil konec své hráčské kariéry. Jeho přání se mu splní.

Dejan Lovren z Liverpoolu.
Hvězdy na pranýři: Modrič a Lovren rozdělili Chorvatsko. Půjdou za mříže?

Vstupenky zmizely během dvou hodin. Ano. Všude, kde Rosický působil, zanechal velký dojem a přes zdravotní lapálie si získal obdiv veřejnosti. „Rozhodně to byl jeden z nejlepších spoluhráčů, se kterými jsem hrál. Na takové hráče lidi chodí,“ chválí svého bývalého parťáka Vladimír Šmicer.

Není se tak čemu divit, že na tribunách uslyšíte i jiné jazyky. Do metropole dorazí řada fandů z Německa i Anglie. A dokonce z Asie. Nick Chan se pochlubil sbírkou více než třiceti Rosického dresů. Uletěl takřka devět tisíc kilometrů, aby viděl legendu naposledy v akci. Dnes hráč, kterému se přezdívá Malý Mozart, ukáže své umění fanouškům naposledy.

Obránce Tomáš Kalas na tréninku české fotbalové reprezentace během soustředění v rakouských lázních Laa an der Thaya
Tomáš Kalas po skalpu Nigérie: Věřím, že jsme zápas proti Austrálii napravili