V přehledu Deníku se můžete podívat na šest slavných videozáznamů…

Nejvíc největší zápas, jak by řekl Forrest Gump. Čtvrtfinále mistrovství světa proti Anglii v Mexiku v roce 1986. V něm dal Maradona dvě branky: první rukou (prý boží), druhý po fenomenálním sólu. Gól století!

Zdroj: Youtube
Diego Maradona
Ciao, Diego. Svět se loučí s Maradonou, Pelé vyhlíží zápas v nebi

Znovu mistrovství světa, jen o pár dní později. Tady dokonal životní dílo. Dovedl Argentinu v Mexiku 1986 k titulu mistra světa. Rozhodující gól proti Německu připravil geniální přihrávkou sedm minut před koncem na Jorge Burruchagu.

Zdroj: Youtube

Neapol? Z (pod)průměrného italského klubu udělal ve druhé polovině osmdesátých let klasu. Vyhrál tady dvakrát titul a také Pohár UEFA. Zároveň však začaly jeho potíže s drogami.

Zdroj: Youtube

Mač, který ukončil Maradonovu italskou pohádku. Semifinále mistrovství světa 1990 - v jeho Neapoli proti Itálii. Argentina domácí po penaltovém rozstřelu vyřadila a Maradona ztratil ochranu mafie. Od té doby měl potíže s finančním úřadem i antidopingovou agenturou.

Zdroj: Youtube

Na MS 1994 v USA zahrál famózně proti Řecku, dál krásný gól. Jenže pak neprošel dopingovou kontrolou. Podruhé. Tím prakticky skončila jeho velká kariéra.

Zdroj: Youtube

Jako trenér si nevedl dobře (maximem byla účast Argentiny ve čtvrtfinále na MS 2010). O jeho posledním zaměstnání u klubu Gimnasia y Esgrima se ale mluvilo dost. Třeba proto, že rezignoval a pak se vrátil. Ale hlavně proto, že ho letos kamery načapaly, jak na lavičce bere drogy. Alespoň to tak vypadalo… 

Zdroj: Youtube
Diego Maradona ve čtvrtfinále MS 1986 proti Anglii. Dal v něm dva góly. Jeden z nich rukou a druhý po neskutečném slalomu přes půl hřiště.
Bůh i zločinec. Maradona střílel i po paparazzim, byl lepší než Pelé?