Mezi ně patří například i obránce fotbalové Plzně Filip Vacovský. "Byli jsme ve finále a několikrát jsme ho i dokonce vyhráli. Což je super pro školu, pro jméno," vzpomínal Vacovský. "Myslím si, že McDonald's Cup je dost prestižní turnaj pro ty děti," dodává.

A kdo další patří do Síně slávy 33. ZŠ Plzeň? Jména mluví za vše: Petr Čech, David Limberský, Vladimír Darida nebo Josef Žaloudek, který učil fotbalovou abecedu i legendárního Pavla Nedvěda.

To kořeny úspěchů pražské Sparty zasahují do ZŠ Marjánka, trojnásobného vítěze McDonald's Cupu. Prošli jí například Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí nebo Martin Frýdek. "Strávili jsme tu s klukama dětství, vzpomínám na to jen v dobrém," vratil se do dětských let záložník Sparty Frýdek. 

"Jeho" ZŠ Marjánka vyhrála předloňský ročník. Naváže na svůj úspěch i letos?

Zdroj: McDonald's Cup

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol McDonald’s Cup je tu letos už se svým 21. ročníkem, ve kterém ve dvou věkových kategoriích nastoupí téměř 80 tisíc chlapců a dívek ve věku od 6 do 11 let.

Oblíbený turnaj nejprve nabídne školní kola, poté okresní a krajská. Velkolepé celorepublikové finále je pak na programu na jaře.

Deník je nově jedním z hlavních partnerů této oblíbené akce a v novinách a na webu i ní bude pravidelně informovat. Patronem 21. ročníku je český reprezentant a opora mistrovské Slavie Praha Jaromír Zmrhal.

Veškeré informace o turnaji a registraci najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz.