„Egon Vůch je perspektivním fotbalistou, který však již naplno prokázal své kvality. Jedná se o rychlostní typ fotbalisty s vynikající kopací technikou, podobných hráčů je na českém fotbalovém trhu velký nedostatek. Jsme velmi rádi, že jsme se s hráčem i Teplicemi dohodli na podmínkách transferu," komentoval příchod talentovaného hráče generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

„Jarní hostování v Teplicích bude ideální variantou pro všechny strany, pevně věříme, že Egon v dresu Teplic naváže na skvělé podzimní výkony a v plné síle se pak zapojí do letní přípravy v Plzni," dodal Šádek.

Třiadvacetiletý Egon Vůch je odchovancem plzeňského fotbalu. Začínal na Košutce a poté oblékal dresy 1. FC Plzeň a SK ZČE Plzeň.

Potom se Vůch vydal do Příbrami, kam si ho vytáhl italský trenér Morales. Mladý záložník se však v kádru neprosadil stejně jako později v Bohemians Praha 1905.

Následně přestoupil do třetiligové Hlavice a poté do Teplic, kdy si poprvé zahrál nejvyšší soutěž.

Postupně si vybojoval stálé místo v sestavě severočeského klubu a letos na podzim patřil k nejlepším hráčům mužstva, vstřelil čtyři branky. Celkově v první lize odehrál zatím 75 zápasů a dal v nich sedm branek.

Rychlonohý fotbalista, který se dokáže prosadit v souboji jeden na jednoho, se stal hráčem Viktorie, ale po dohodě klubů stráví jarní část sezony ještě na hostování v Teplicích.

„Splnil se mi sen. Pocházím z Plzně, mám tady rodinu a vždycky jsem chtěl hrát za Viktorii. Jsou to skvělé pocity, jsem rád, že jsem tady," komentoval svůj návrat do rodného města Egon Vůch.

Týmu ze severu Čech se ale bude snažit na jaře co nejvíce pomoci. „Budu se bít za Teplice, jsem jim vděčný za to, že mi daly šanci ve velkém fotbale. Současně budu bedlivě sledovat Viktorku, do Plzně se moc těším," dodal Egon Vůch.

Jarní část odehraje v Teplicích na hostování také hráč Viktorie Plzeň Lukáš Stratil, který na podzim hostoval v Příbrami.