Sparťané už mají jednu trofej jistou. V lize obhájili titul, definitivní razítko na to dali v neděli. Ovšem moc radosti si fanoušci neužili - ve městě aut je rozehnala policie. Slzným plynem. Dokonce i děti.

Zatímco představitelé fotbalu a policie dění ve městě aut analyzují, naplánován je další mimořádný zápas. A i tady se fanoušci musejí připravit, že budou pod drobnohledem. Policie na západě Čech vyhlásila, že je připravena.

„Našimi prioritami bude zajištění bezpečnosti osob a majetku, veřejného pořádku a bezpečnosti v dopravě,“ uvedl náměstek ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování Michal Krejbich.

Uniformy tak nebudou k vidění jen u stadionu, ale lze počítat s hlídkami na příjezdových cestách do Plzně, na nádraží a v centru města. S ohledem na vysoký počet fanoušků obou týmů byl zápas vyhodnocen jako vysoce rizikový, opět jsou prý připraveni psovodi a koně.

V Mladé Boleslavi přivolal těžkooděnce domácí klub. Tentokráte je pořadatelem zápasu fotbalová asociace (FAČR), která si plzeňskou Doosan Arenu pronajala.

"Fanouškům obou týmů jsme vyšli vstříc v maximální možné míře. Komunikovali jsme s nimi, stejně jako se zástupci samotných klubů," řekl Martin Gregor z PR oddělení fotbalové asociace.

Na první zápas ligové nadstavby o titul, v níž má plzeňská Viktoria jisté třetí místo, přišlo přes osm tisíc diváků. Ale na finále MOL Cupu se Spartou má klub k dispozici maximálně 3 335 vstupenek.
Boj o lístky na finále poháru vypukne v poledne. Fanoušci Viktorie jsou zklamaní

Příznivce Sparty a Plzně na tribuně oddělí úzký prostor, povoleny byly vlajky a stupínky pro spíkry.

Vstup na hřiště je ovšem zakázán. Píše se to i v předzápasových pokynech. "Prosíme fanoušky, aby po skončení utkání za žádných okolností nevstupovali na hrací plochu. V průběhu utkání je zákaz použití pyrotechniky."

FAČR doufá, že finále bude mít v publiku důstojnější kulisu než zápas v Mladé Boleslavi. "Vzpomeňte si na loňské pohárové finále na Letné, kde hrála Slavia se Spartou. Tam to také proběhlo v klidu a reprezentativně," dodal Gregor.

Zápas začíná ve středu v 18 hodin.