Jistě, brazilský útočník v barvách Realu Madrid Vinícius Júnior patří mezi hodně výstřední fotbalisty se sklony k simulaci. To ale naprosto neomlouvá fanoušky soupeřova týmu, kteří rodáka z Ria de Janeira soustavně rasisticky urážejí.

V evropských ligách těžko najdete hráče, který má na zeleném pažitu těžší život. Vinícius Júnior je v letošní sezoně suverénně nejfaulovanějším fotbalistou s devětasedmdesáti nedovolenými zákroky na jeho osobu. Druhým je jeho krajan z Brazílie Neymar.

Dvaadvacetiletý útočník Realu Madrid je častým terčem provokací soupeře. Ti mu vyčítají nedostatek respektu, oslavné tanečky po gólech i simulace. Vinícius Júnior se dostal do nepříjemné situace i o víkendovém utkání na hřišti Mallorky, které Real prohrál 0:1. Brazilská hvězda byla během utkání desetkrát faulovaná, fanoušci domácího celku ho nazvali opicí. Průkazné video zveřejnila streamovací platforma DAZN, zástupci obou klubů zatím mlčí.

Pověšená figurína

„Rasisté pořád chodí na stadiony, aby viděli největší klub na světě a La Liga stále nic nedělá. Neskloním se před nimi a budu dál oslavovat svá a naše vítězství,“ napsal na twitter Vinícius. V září se objevily videozáznamy, na nichž na brazilského fotbalistu pokřikovali rasistické urážky fanoušci městského rivala Atlética.

Záložník Tomáš Souček
Anglie řeší Součka. Zbaví se ho West Ham? Z modly fanoušků je terč nadávek

Příznivci konkurenčního celku to přehnali i na začátku roku – před vzájemným pohárovým utkáním na mostě v blízkosti tréninkového centra Realu se objevila pověšená figurína oblečená v dresu brazilské hvězdy klubu Viníciuse Juniora s transparentem „Madrid nenávidí Real“.

„Takové chování je nepřípustné a je ostudou společnosti,“ odsoudili zástupci Atlética incident. K žádné změně to ale nevedlo. Zástupci Realu vybízí vedení španělské La Ligy k řešení problému, to ale nepřichází. Rasismus je přitom na evropských stadionech dlouhodobým problémem.