Je to o respektu. Těžko si představit, že by ochranka na českých stadionech udělala to samé, co stewardi na Stamford Bridge. Co že se to stalo? Sešívaní tradičně poklekli před kotel svých fanoušků a vyčkávali na děkovačku. Fanoušci, kteří se celý zápas starali o úžasnou atmosféru, si také sedli a k tomu samému vyzvali pokřikem „sit down“ i ochranku. Té se do toho sice příliš nechtělo, ale po přímluvě brankáře Přemysla Kováře si nakonec postupně posedala. 

Fotbalista Slavie Praha Tomáš Souček (vpravo) dává gól do sítě Chelsea.
Slavista Souček: Hráči Chelsea ve druhé půli zdržovali a měli z nás strach

Pak mohla začít ohlušující „odpovídačka“, na kterou s otevřenými ústy zírali fanoušci i hráči londýnské Chelsea. „Fanoušci Chelsea se vraceli, aby to viděli. To bylo skvělé, byl jsem nadšený. I za stavu 4:1 příznivci skandovali. Oni poznali, že jsme makali. Byl jsem na dopingu s Giroudem, který říkal, že naši fanoušci byli fantastičtí,“ rozplýval se při pozápasových rozhovorech Tomáš Souček.

Na příznivce červeno-bílých se hrnula chvála ze všech stran. „To, jakým způsobem fanoušci skandováním donutili sednout stewardy podél hřiště, bylo neuvěřitelné. A musím vlastně ocenit i stewardy, že si sedli,“ říkal stoper Kúdela. 

Popíchnutí disciplinární komise

Tradičně hodně aktivní byl na twitteru také šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. Nejprve napsal, že „fanoušci svoji soutěž v EL vyhráli“ a také popíchl disciplinární komisi, že za takovou reprezentaci českého fotbalu by Tribuna Sever zasloužila zrušení podmínky.

Jedno je jisté. Kdyby se fanoušci na každém zápase chovali tak jako ve čtvrtek na stánku londýnského velkoklubu, žádné podmínky by se ani udělovat nemusely.

Odveta čtvrtfinále Evropské ligy mezi londýnskou Chelsea a pražskou Slavií. Eden Hazard (vlevo) a Tomáš Souček.
Hrůzný start rozhodl. Slavia padla s Chelsea i podruhé a v Evropě končí