„Bude to super výlet a velký zážitek,“ komentoval jeden z mladých fotbalistů. Druhý ze žáků ostravské základní školy přiznal, že za dortmundský klub hrají dva z jeho nejoblíbenějších fotbalistů.

Fotbalová rozlučka Tomáše Rosického
Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

Po zápase na chlapce čekalo překvapení. Setkali se s čekým reprezentantem a jedním z nejlepších současných českých hráčů Vladimírem Daridou, který v německé Bundeslize působí již od roku 2013.

Zdroj: McDonald's Cup

Nový ročník populárního turnaje byl rozehrán během září na více než čtyřech tisícovkách základních škol. Ty nejúspěšnější fotbalové týmy se v průběhu roku kvalifikují na republikovou úroveň, kde zabojují o účast ve finále.

Pro účastníky turnaje jsou stejně jako v předchozích ročnících připraveny hodnotné odměny. Hlavní cenou pro vítěze 22. ročníku je zájezd na domácí zápas italského velkoklubu AC Milán, který se uskuteční na stadionu San Siro s kapacitou přibližně 80 tisíc diváků.

Veškeré informace o turnaji a registraci najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz.

Výsledky 21. ročníku McDonald’s Cupu: 1. místo - ZŠ Klegova, Ostrava, 2. místo - ZŠ Sever, Hradec Králové, 3. místo - ZŠ Heyrovského, Olomouc, 4. místo - ZŠ Březové Hory, Příbram, 5. místo - 33. ZŠ Plzeň.

 Vítězem 21. ročníku turnaje se stala ZŠ Klegova z Ostravy
Fotbalový McDonald's Cup pro školáky začíná. Vítěze čeká zájezd na AC Milán