Od příchodu do Londýna v roce 2020 přihrál Vladimír Coufal na jedenáct gólů, třebaže jeho hlavní pracovní náplní je defenziva. V tomhle ohledu si český bek nezadá s hvězdnými obránci anglické ligy.

„Vytvořil jsem si několik příležitostí a měli jsme smůlu, že jsme z nich nedali gól. Takže doufám, že do konce sezony přidám další asistence,“ vykládá Coufal na klubovém webu. „Ale úspěch týmu je mnohem důležitější než nějaké osobní statistiky. Jsem především týmový hráč a úspěch týmu je pro mě vždy na prvním místě,“ vysvětluje.

David Moyes, trenér West Hamu
West Ham se propadl na sestup. Experti tepou trenéra Moyese i přístup hráčů

Tenhle přístup potřebuje přenést na spoluhráče. Kladiváři totiž bojují o přežití a pokud se každý neobětuje pro tým, může to pro ně skončit sestupem. Dvě výhry v řadě nad Derby County a Evertonem dodali Londýňanům potřebné sebevědomí. Jenže teď je čeká výjezd do Newcastlu, který bojuje na špici. A pak hned následují dvě londýnská derby – nejprve doma s Chelsea, poté na půdě Tottenhamu.

„Bude to pro nás velmi těžká série, ale potřebujeme z těchto zápasů urvat nějaké body,“ burcuje Coufal. „V naší situaci je každé vítězství velmi důležité,“ uvědomuje si před sobotní bitvou.

Památný gól Součka

Coufal si moc době pamatuje, když Hammers v otevíracím utkání sezony 2021/22 vyhráli na posvátném St James' Parku 4:2. Český bek byl v základní jedenáctce. „Vzpomínám si, že atmosféra byla úžasná. Nepřátelská atmosféra mě vždycky motivuje. V minulé sezoně to pro nás byl perfektní start a doufejme, že se nám podaří tento výsledek zopakovat,“ přeje si Coufal.

Tomáš Souček v dresu West Ham United
Souček: West Ham? Jsme zklamaní. Bramborový salát se se mnou táhne skoro doteď

Mimochodem, vítěznou trefu tehdy zařídil jiný Čech Tomáš Souček. „Ten gól byl mimořádný, protože v brance stál můj kamarád Martin Dúbravka,“ připomíná Souček. „Newcastle letos hraje opravdu dobře. Ale vzhledem k tomu, jak se naše hra nyní vyvíjí, máme dobrou šanci si od nich odvézt body.“