Trenéra fotbalistů Viktorie Plzeň Pavla Vrbu mrzelo, že jeho tým nenavázal na kvalitní výkon z prvního utkání v Bukurešti, odkud si Západočeši přivezli nadějnou remízu 2:2.

Přitom ani středeční odvetu nezačala Viktoria špatně. Aktivním fotbalem přehrávala soupeře a byla i blízko gólu. „Měli jsme dvě tři situace, ze kterých jsme mohli dát branku. Pak se ale soupeř trefil z přímého kopu z pětadvaceti metrů, což podle mne ovlivnilo další průběh zápasu,“ komentoval trenér Vrba první poločas.

Osm zlých minut

Viktoria se vyrovnání dočkala ve druhém poločase Krmenčíkem, pak ale přišel osmiminutový kolaps, tři slepené góly, porážka 1:4 a konec snu o Lize mistrů.

„Těch osm minut, to, co se stalo, nechápu. Byl tam malý důraz, špatné postavení hráčů. Soupeř si to už pohlídal, my jsme na to nedokázali vůbec reagovat,“ přiznal trenér Viktorie.

Vedoucí branka Bukurešti padla z přímého kopu z pětadvaceti metrů a čisté svědomí při něm nemá ani brankář Bolek.

„Soupeř trefil míč přímo do šibenice, což je těžká situace, ale na můj vkus to byla střela z velké vzdálenosti,“ řekl trenér Vrba.

Opory chyběly

Kouč Viktorie postrádá zejména v defenzivě několik klíčových hráčů mimo hru jsou brankář Kozáčik, stoper Hubník a oproti prvnímu zápasu v Bukurešti Vrbovi chyběl i zkušený krajní obránce Limberský, který podal v Bukurešti výborný výkon. „Když porovnáte naši defenzivu z Bukurešti s odvetou v Plzni, tak v tom byl markantní rozdíl. například David Limberský patří k hráčům, kteří jsou v defenzivě velice silní a pro mužstvo hodně znamenají,“ připomněl.

Citelnou ztrátou v defenzivě je Hubník, v poli pak chyběl krajní záložník Pilař, který je rozdílovým hráčem.

„Jsou to hráči, kteří mohou jedenáctku nějakým způsobem změnit, a my budeme čekat na jejich uzdravení,“ doufá v brzký návrat hned několika opor trenér Pavel Vrba.

Viktorii srážel v odvetě proti Bukurešti i velký počet žlutých karet včetně červené pro Krmenčíka, který byl vyloučen v 88. minutě za úder loktem. „Michael byl do té doby jedním z nejlepších hráčů na hřišti, ale to, co udělal, je neomluvitelné. Jeho vyloučení bylo zasloužené,“ potvrdil Vrba. Některé žluté karty však byly přísné, španělský rozhodčí Hernadéz byl na domácí určitě přísnější než na hosty.

„Upozorňovali jsme hráče, aby se nenechali vyprovokovat, bohužel se to stalo. Některé žluté karty byly přísné, ale to je asi trend, který mají rozhodčí daný od UEFA,“ uvedl kouč.

Čtyři kroky vzad

Kouče Viktorie vyřazení s Bukureští mrzí o to více, že mužstvo vstoupilo do sezony výborně uhrálo slibnou remízu v Bukurešti a doma smetlo v lize Duklu. „S kolegy jsme si řekli, že jsme vlastně nejdříve udělali tři kroky vpřed a pak s Bukureští čtyři kroky vzad. Odveta nás posadila zpátky na zadek,“ přiznal kouč.

„Budeme teď muset hodně věcí změnit, abychom se dostali do stavu, v kterém jsme byli po Dukle,“ zdůraznil Pavel Vrba.