Machačkala prohrála čtyři z posledních pěti zápasů, když pouze v minulém duelu porazila Perm 3:1. Navíc v pěti z posledních šesti utkání nedala gól. Proti Tule vyslali Vrbovi svěřenci jedinou přímou střelu na branku.

Duel výrazně ovlivnily povětrnostní podmínky včetně sněhu

"Byl to více boj než fotbal. A štěstí se přiklonilo na stranu Arsenalu. Těžko se dá dnes mluvit o fotbalu, ale to neomlouvá naši porážku," citoval Vrbu server sport-express.ru.

Ze vzájemného souboje tří českých zástupců vyšel vítězně Ondřej Vaněk, jehož Ufa zdolala Tomsk s Davidem Jablonským a Lukášem Droppou 1:0. Ufa si po posledním utkání podzimu polepšila na osmé místo, Tomsk zůstal s devíti body poslední.

Zápas rozhodl obránce Ufy Aleksandr Suchov, který se v 64. minutě dočkal deset let po svém debutu v nejvyšší soutěži premiérové trefy.

Všichni tři čeští hráči odehráli celé utkání, do statistik se jinak nezapsali. Ve velkém mrazu dorazilo jen 3152 diváků, kteří měli zdarma k dispozici pohankovou kaši a horký čaj.

Po utkání generální ředitel Tomsku Ruslan Kiselev připustil, že klub by do jara nemusel nastoupit kvůli dluhům. "Hráčům nebudeme bránit v odchodu. Mají právo ukončit smlouvy. Mají rodiny a potřebují vydělávat. Nechceme tým pohřbít, ale potřebujeme pomoc," dodal Kiselev.

Záměr odejít kvůli dluhům z klubu už během nedávné reprezentační pauzy naznačil Droppa.