Právě jeho svěřenci se mohou pyšnit pověstnou výhodou domácího prostředí. „Jsem podobný typ, taky nerad prohrávám, takže je určitě podpoříme a budeme chtít vyhrát,“ usmívá se.

Kromě ústeckého celku se na finále představí zástupci z Prahy, Sokolova, Uhlířských Janovic, Příbrami, Liberce, Mostu, Plzně, Vimperku, Pardubic, Velkého Meziříčí, Ostravy, Zlína, Olomouce a Brna. Na pažit vyběhnou také obhájci titulu ze ZŠ Sever v Hradci Králové, nicméně právě domácí se chystají, že Východočechy z trůnu sesadí.

Pomáhal jim v tom ostatně i hlavní lodivod místního mládežnického celku. „Fotbalisty vybíráme spolu s trenérem FK Ústí nad Labem, který děti trénuje ve svém ročníku. Snažím se tam vložit učitelský pohled a on zase ten trenérský,“ vypráví učitel David Šourek.

Je však třeba vykročit do turnaje s pokorou, čehož si jsou vědomi i sami hráči. „Budou tam dobré týmy, některé by nás mohly i porazit,“ říká jeden z nich. „Myslím si, že budeme první, ale budou tam kvalitní soupeři, takže se musíme hodně snažit,“ přizvukuje mu spoluhráč.

A že je o co hrát! Krajští šampióni, kteří se probojovali až na závěrečná klání, budou moci sledovat červnovou rozlučku Tomáše Rosického na Letné, absolutního mistra republiky pak čeká zájezd na utkání německého giganta Borussie Dortmund.

Jak už bylo zmíněno, již 21. ročník McDonald‘s Cupu vyvrcholí 29. a 30. května v Ústí nad Labem. Veškeré podrobnosti z finále lze sledovat i na oficiálním webu www.mcdonaldscup.cz či ve zpravodajství Deníku.