Předprodej vstupenek na obě utkání bude zahájen na začátku září. Lístky bude možné zakoupit na internetové stránce www.vstupenkyfotbal.cz, a to v několika vlnách. Od 26. srpna se k nim dostanou jen členové Fanklubu české reprezentace (Anglie i Severní Irsko). Od 2. září bude zahájen volný prodej, ale pouze na Severní Irsko. Od 9. září bude následovat volný prodej balíčků na oba souboje. A konečně od 13. září půjdou do volného prodeje samostatné vstupenky na Anglii. 

„Vážíme si každého fanouška, který na zápasy české reprezentace přijde. Nejvíc chceme ale samozřejmě podpořit ty, kteří našemu národnímu týmu fandí přímo na stadionu bez ohledu na soupeře i výsledky. Proto fandové, kteří si vstupenky pořídí v balíčku na obě utkání, budou mít větší šanci se k lístkům na Anglii dostat. Zároveň dostanou i slevu z celkové ceny nákupu,“ vysvětlil Martin Malík, předseda Fotbalové asociace České republiky.

Různé cenové relace

Vstupenky na oba zápasy budou rozdělené do tří cenových kategorií.

Proti Anglii: 900, 1900 a 2900,- korun.

Proti Severnímu Irsku: 200, 400 a 600,- korun.

„Věřím, že jsme se trefili do takové cenové hladiny, která odpovídá výjimečnosti zápasu. Vždyť Anglie je čtvrtý tým posledního mistrovství světa a na soupisce má spoustu opravdu hvězdných jmen. Průměrná cena vstupenek je navíc nižší, než byla v březnu na přípravný duel proti Brazílii. Proto věřím, že jsme našli rozumný kompromis mezi hodnotou exkluzivity utkání a snahou učinit ho dostupným co největšímu počtu našich fanoušků,“ prohlásil předseda FAČR Malík.

Na oba zápasy bude možné koupit i VIP vstupenky – jejich nabídku Fotbalová asociace České republiky zveřejní v nejbližší době.

„Domácí zápas proti Anglii samozřejmě bude velkou událostí pro celý český fotbal. Už se na to utkání všichni těšíme, i když opravdu vážně na něj začneme myslet až po zářijovém srazu. Proti Severnímu Irsku to pro nás zase bude velmi cenná příprava, která nám může pomoci před listopadovým závěrem kvalifikace,“ uvedl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Zájemci o zájezd se mohou hlásit

Na obou stadionech, kde se bude v říjnu hrát, se už letos národní tým představil. V Edenu v březnu přivítal v přípravě Brazílii a na Letné v kvalifikaci porazil v červnu Bulharsko.

„Zápas proti Anglii bude dalším vrcholem tohoto roku, a tak byl Sinobo Stadium jako největší stadion v Česku v tomto směru jasnou volbou. Co se týká přípravného utkání proti Severnímu Irsku na Letné, zde jsme museli vzít v potaz jasný požadavek soupeře, který si přál hrát v Praze. Navíc se i národní tým cítí na tomto stadionu vždy dobře, což potvrdil například červnovým vítězstvím proti Bulharsku,“ dodal předseda asociace Malík.

První podzimní sraz čeká reprezentaci už v září, kdy naopak oba zápasy odehraje na hřištích soupeřů. Nejdřív 7. září v Kosovu, tři dny nato v Černé Hoře. Obě utkání budou součástí kvalifikace mistrovství Evropy 2020, ve které je Česko průběžně na druhém postupovém místě. Zájemci, kteří chtějí alespoň na jeden z těchto zápasů vyrazit, se můžou hlásit do 26. července. Podrobnosti k předprodeji najdou na webu www.fotbal.cz.

Petr Procházka ml.