"Byl to smolný zápas. Myslím, že jsme byli lepší a Dukla byla akorát šťastnější," zhodnotil talentovaný záložník sobotní zápas.

Od kouče Miroslava Koubka dostal poprvé šanci. Stejně jako Aleš Matějů, Tomáš Kučera a navrátilec Michal Ďuriš. Experiment? Plzeňský trenér šetřil opory na Ligu mistrů. "My, co nehráli, jsme chtěli, aby na nás bylo spolehnutí. Abychom nebyli o nic horší než ti, co nastupují v evropských pohárech. Bohužel jsme to trenérovi nevrátili," posteskl si Vůch.

Na hře Viktorie byla znát nesehranost, přesto na Julisce udávala tempo. "Chtěli jsme vyhrát. Na tom, že se to nepodařilo, jsem se nejvíc podepsal já. Měl jsem tři více než stoprocentní šance a bohužel je neproměnil. Stačilo málo, abych byl po tomto zápase slavný. Bohužel je to naopak," řekl někdejší hráč Teplic, jenž má pověst českého Ronalda.

Západočeši nepodali špatný výkon, ale zklamali v koncovce. "Prostě rozhodly ty moje neproměněné šance. Kdybych je proměnil, vyhráli jsme o tři branky. Víte, jak to, když dáme gól, je to potom o dalších dvou třech gólech. Kdybych otevřel skóre, dopadlo vše úplně jinak," litoval.

První obrovskou šanci zahodil na konci první půle hlavičkou. "Čekal jsem to, šel jsem tam na ten balon. Ale byla to tak tvrdá rána, že jsem to chtěl co nejvíc nacpat dolů, abych to nepřestřelil. Bohužel jsem to dal moc do země," litoval čtyřiadvacetiletý záložník.

Další možnost spálil na začátku druhé půle, kdy po křížné přihrávce napříč vápnem minul odkrytou branku. "To jsem netrefil. Nebyla to žádná teč. Chtěl jsem to uklízet na levou tyč, bohužel mi to moc sjelo," řekl rodák z Plzně.

Trápení Západočechů v koncovce vyvrcholilo v 80. minutě, kdy Jan Kovařík z penalty překopl branku. "Není jeho chyba, že jsme prohráli, když nedal penaltu. K tomu všemu by nedošlo, kdybych to já všechno proměnil. Takže tenhle zápas beru na sebe, že jsem to klukům zkazil já. Chci se tímhle hráčům omluvit," řekl Vůch.