I fanoušci na něj pokřikovali. „Není to příjemné," přiznal po nedělní prohře s Karvinou trenér Hradce Bohuslav Pilný. Byl to pátý neúspěch v řadě (k tomu je nutné přičíst konec v poháru v duelu v Mladé Boleslavi), proto přišlo na přetřes téma možného odchodu kouče z funkce.

Ještě večer po zápase se sešli členové klubového představenstva, žádný radikální krok však v jejich hlavách nevyklíčil. „Odvolání není na pořadu dne," řekl v pondělí dopoledne šéf klubu Richard Jukl.

Individuální chyby se kupí

Každopádně však takzvaná sportovní rada klubu dostala za úkol, aby do pátku vypracovala analýzu, proč se černobílý tým ocitl po velmi slušném začátku soutěže na čtrnáctém místě tabulky. Do skupiny patří trenéři, sportovní manažer Pavel Krmaš a také trenérský bard Ladislav Škorpil.

Jejich elaborátem se pak bude vedení klubu zabývat, v tuto chvíli je však jasné, že Pilný a jeho spolupracovníci povedou mužstvo v sobotním ultradůležitém a také ultratěžkém utkání 
v Teplicích.

„Naše problémy se opakují. Dostáváme góly po individuálních chybách. Hráči se nám na nich střídají. Mám pocit, že by na nás teď spadl i hajzl," pomohl si ostrým slovem kouč Pilný. „Chyby nás srážejí. Kdybychom se jich vyvarovali, tak se nebavíme o odvolání trenéra. Každý tým dobíjejí úspěšné výsledky. I nám by nějaký pozitvní pomohl," doplnil trenéra Krmaš.

Krmaš o návratu nepřemýšlí

On sám mužstvu věří. 
S většinou hráčů totiž prožil velmi zajímavé chvíle. Ještě na jaře byl kapitánem, vedl mužstvo k postupu do elitní soutěže. Pak se však rozhodl ukončit kariéru. Neměl by se teď vrátit? „Ne, to fakt ne," smál se.

„Já tvrdím, že fotbal je během sezony spravedlivý. Pokud se po třiceti kolech ukáže, že bychom se měli zachránit, tak se zachráníme," vykádal Krmaš. „Před sezonou jsem slyšel hlasy, že bychom měli hrát do pátého místa, ale to je nereálné. Kluci toho moc nezažili, proto jsou teď špatní z postavení v tabulce. Ale je to pro ně obrovská škola."

Manažer Krmaš: Jen neztratit hlavuJeště na jaře byl členem mužstva, teď má vedení klubu naznačit, jaké kroky má po posledních neúspěších podniknout. Sportovní manažer Hradce Pavel Krmaš především nabádá k promyšleným řešením. „Nesmíme spadnout do depresivních stavů, do nějaké nepříčetnosti," řekl muž, který dlouhá léta kopal německou bundesligu. V ní působil v týmu Freiburgu, který vždy spíše bojoval o holý život. Proto Krmaš nynější hradeckou pozici zná. „V mužstvu jsem působil, vím, že má soudržnost a vnitřního ducha. Nejhorší je ztratit hlavu."