Výhru Viktorie proti Larnace zařídil Bakoš

Fotbalisté plzeňské Viktorie si za týden na Kypr povezou nadějný výsledek. Ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy porazili Larnaku 3:1. Dva góly Plzně vstřelil Marek Bakoš, jednu dal Daniel Kolář.

17.8.2017 1

FC Viktoria Plzeň x AEK LarnakaFoto: Deník / Říský Milan

Do sestavy Viktorie se po zranění vrátil kapitán Roman Hubník, od začátku hrál další rekonvalescent Václav Pilař, nechyběl Tomáš Hořava a za potrestaného Michaela Krmenčíka nastoupil Bakoš.

Viktoria šla do zápasu s jasným cílem: Vyhrát a pokud možno nedostat gól. „Pohárová matematika je jasná. Výsledek bez obdržené branky a s nějakým vstřeleným gólem by pro nás byl pozitivní,“ řekl na středeční tiskové konferenci kouč Viktorie Pavel Vrba.

Plán viktoriánů doma neinkasovat se rozplynul už v osmé minutě. Forvard Larnaky Acorán dorážel do prázdné brány vyraženou střelu Jorgeho. Gólu Kypřanů předcházela ledabylá přihrávka hlavičkou Hubníka Řezníkovi.

Plzeňská obrana byla nejistá a propustná. Tričkovského střelu chytal na brankové čáře Hájek a po půlhodině hry ten samý hráč osamocený ve vápně střílel těsně vedle Hruškovy branky.

Plzeňské fotbalisty se snažili probudit domácí fanoušci skandováním: „Kluci bojovat.“

Zaplněná Doosan Arena se brzy na to dočkala. Marek Bakoš splatil důvěru trenéra Pavla Vrby ve 29. minutě, kdy se jeho střela z trestného kopu otřela o pravou tyč Larnaky a zapadla do branky - 1:1.

Klíčovou branku vstřelil sedm minut po Bakošovi navrátilec ze zahraničního angažmá Daniel Kolář. Agilní Pilař si vyměnil balon s Limberským, který poslal centr do vápna a Kolář z otočky prostřelil gólmana Larnaky – 2:1.

Ve druhé půli se hrál zpočátku opatrný fotbal bez šancí na obou stranách. Necelých dvacet minut před koncem zápasu ale záložník Larnaky Laban zahrál ve vápně diletantsky rukou a slovinský sudí Jug nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Bakoš a dělovkou pod břevno zvýšil na 3:1.

Domácí fotbalisté si pak v klidu pohlídali vedení, za což je deset tisíc fanoušků odměnilo mexickými vlnami.

Odveta je na programu ve čtvrtek 24. srpna v Larnace.

Poločas: 2:1. Branky: 29. a 75. Bakoš, 36. Kolář – 8. Acorán. ŽK: Kolář - Truyols, Laban, Mojsov. Diváci: 10 031.

Viktoria: Hruška – Řezník, Hubník, Hájek, Limberský – Hrošovský, Hořava – Zeman (83. Čermák), Kolář, Pilař (63. Kopic) – Bakoš (76. Řezníček).

Larnaka: Juan Pablo – Truyols, Mojsov, Catala, Antoniades (74. Tete) – Murillo – Jorge, Joan Tomás (86. Mytidis), Laban (82. Hevel) – Acorán, Tričkovski.

Autor: Martin Švec

17.8.2017 VSTUP DO DISKUSE 1

Kandidáti na prezidenta
SLEDUJEME ON-LINE
15 16

Netradiční debata: Deník pozval prezidentské kandidáty do vlaku

Přes deset tisíc předmětů z padesátých až osmdesátých let si lidé prohlédnou od dubna příštího roku v brněnském obchodním centru Futurum. Jedenatřicetiletý Radim Blaško tam chce otevřít jedno z největších retro muzeí tohoto druhu v České republice.
6

Otevře největší retro muzeum v republice. Sběratelem se stal při zařizování bytu

Havlovo planoucí srdce a tvrdý alkohol v Dukovanech: nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 18. až 19. listopadu 2017.

Poprvé se sejdou noví poslanci. Vondráček z ANO bude předsedou sněmovny

/FOTOGALERIE/ Dnes usednou do svých lavic nově zvolení poslanci. Budou zastupovat devět stran a hnutí, což je v historii ČR maximum. Nejvíc – 78 mandátů – získalo ANO Andreje Babiše. Druhá ODS má 25 křesel. I tato dominance vítězného subjektu je politické novum. Stejně jako fakt, že žádná z dalších stran (kromě Okamurovy SPD) nechce do vlády.

Smutná tečka za sezonou snů. Federer ale konec neplánuje

Ruku na srdce kdo nepředpokládal, že letošní Turnaj mistrů vyhraje Roger Federer? Řada elitních tenistů se tentokrát dostaveníčka hvězd na závěr sezony neúčastnila, světovou jedničku Rafaela Nadala navíc zastavilo zranění hned po prvním zápase. Federer celý rok drtil všechno, co se mu postavilo do cesty, a byť se to zdá neuvěřitelné, znovu (pokolikáté už?) posouval hranice možného.