Je paradoxní, že nejvyšší porážka přišla zrovna proti Austrálii?
Jde o to, že jsme hru ještě víc otevřeli, což Australanům vyhovovalo. Navíc přišly individuální chyby. Naštěstí šlo jen o přátelák, ale tohle si nemůžeme dovolit.

Prvních dvacet minut se nezdálo, že přijde debakl. Co se s vámi stalo?
Výsledek neodpovídá předvedené hře. Také jsme měli hodně šancí a mohli jsme vstřelit tři čtyři góly. Jenom škoda, že jsme dostali laciné branky a své šance nevyužili.

Soupeř spoléhal jen na brejkové situace…
Tušili jsme to už před zápasem. Mají na brejky typově vhodné hráče. Hraje se nám pak těžko, protože když chceme tvořit, otevíráme prostory a soupeř toho využil. I přesto jsme měli šance, ale neproměnili jsme je.

Jedním z takových hráčů byl i váš spoluhráč z Herthy Berlín Mathew Leckie, který dvakrát skóroval. Upozorňoval jste na něho tým?
Bavili jsme se o něm. Věděl jsem, že je nebezpečný, rychlostně vybavený, i při standardkách nebezpečný. Umí dát gól hlavou. Věděli jsme o jeho dovednostech, přesto se kvalitou dokázal prosadit.

Po utkání jste se spolu ještě mluvili, rýpl si do vás nebo šlo o přátelské povídání?
Spíš to druhé. Ptal se jak trénujeme, říkal jak jsou na tom oni. Bavili jsme se o mistrovství světa. O vzájemném zápase jsme se ani nebavili.

Bylo cítit, že Australané měli delší přípravu a jsou lépe nachystaní? Nehrálo roli, že se vidíte na dovolené?
Nemyslím si, že byli nějak extra nachystaní. Nám prostě chybělo štěstí, také jsme branky mohli vstřelit. My, kteří jsme měli volno, jsme plnili individuální plány. V kondici problém nebyl. Australané hrají o sestavu před mistrovstvím světa, takže byli nahecovaní, ale my jsme také byli připravení. Škoda těch šancí.

Je těžké se namotivovat v utkání, na které přijde 665 diváků?
Všichni jsme s tím počítali, že nepřijede deset tisíc lidí. Roli to nehrálo.

Trenér chtěl sestavu ustálit a zapracovat na souhře, posunulo se to v něčem?
Poslední nominace se hráči netočí. Kromě zranění nejsou změny, jsme víc pohromadě, tady budeme mít víc tréninků než v sezoně, takže na souhře zapracujeme.

Co změnit do středečního utkání proti Nigérii?
Podíváme se na video, vezmeme si to pozitivní a ve středu do toho dáme vše, abychom si napravili reputaci.