„Trefil jsem to dobře,“ usmál se hrdina večera.

Jako první sice vystrčili růžky francouzští fotbalisté, ale hlavička Koundého byla jejich labutí písní, co se brankových příležitostí týče. Pak už dominovali domácí. Kdyby po poločase platil stav 3:0, nikdo by se nemohl divit.

Gól už ve 35. minutě

Hra se totiž odehrávala pod taktovkou hráčů v sešívaných dresech, které výborným výkonem dirigoval kapitán Jaromír Hušbauer. Byl u všeho podstatného. Nejprve pálil po zemi těsně vedle tyče, krátce poté to zkoušel nůžkami Traoré a ve 35. minutě už fanoušci mohli slavit, když Hušbauer rozjel rychlou akci, našel volného Zmrhala a ten nechytatelnou dělovkou od břevna do branky nedal gólmanovi sebemenší šanci.

A těsně před odchodem do šaten mohlo být ve Vršovicích ještě veseleji, když Hušbauer střílel do odkryté branky, ale míč na čáře odkopl jeden z obránců.

I po přestávce se pokračovalo podle slávistických not. Momentálně předposlední tým tabulky francouzské Ligue 1 byl u všeho o krok pozadu a rozjeté domácí dokázal zastavovat pouze za cenu faulů.

Aktivní útok

Slávisté hubený náskok nebránili a naopak se aktivně pouštěli do útoku. Nejblíže k další trefě měl čtvrt hodiny před koncem Tomáš Souček, který si zaběhl za obranu, ale zblízka hlavičkoval jen do  brankáře. Druhou trefu si posléze mohl připsat Zmrhal. Tváří v tvář gólmanovi ale mířil do něj.

„Škoda, to byla vyložená šance. Moc jsem se snažil, abych míč trefil dobře,“ dodala hlavní osobnost dne.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského se i tak mohli usmívat. K dalšímu zápasu Evropské ligy pojedou na půdu nejtěžšího soupeře ve skupině, petrohradského Zenitu. Včera remizoval s Kodaní 1:1.