"Turnaj je skvělou příležitostí pro kluky a holky si zasportovat, nehrát prostě jenom fiktivně na playstationu nebo na konzolích různé hry, ale skutečně si zažít radost z gólu a tak dále," říká okresní garant McDonald's Cupu Jindřich Slunéčko z Benešova.

McDonald's Cup.Zdroj: Deník"Obecně pro český sport je skvělé, že tento turnaj se týká především školního sportu. Je to v rámci fotbalu skvělá tradice, to mě hřeje u srdce, protože takovýchto projektů jsem se účastnil i já sám, když jsem ještě chodil do školy. Pro fotbal je to obrovská věc, protože spousta školáčků se zapojí už v raném věku," domnívá se olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa v hokeji a současný vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. 

V čem je turnaj proti ostatním školním zápolením výjimečný? Na tuto otázku odpověděl ředitel sportovně-technické oddělení Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Jiří Kotrba. Podívejte se na video. 

Zdroj: McDonald's Cup

Veškeré informace o turnaji a registraci najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz.

Výsledky 21. ročníku McDonald’s Cupu: 1. místo - ZŠ Klegova, Ostrava, 2. místo - ZŠ Sever, Hradec Králové, 3. místo - ZŠ Heyrovského, Olomouc, 4. místo - ZŠ Březové Hory, Příbram, 5. místo - 33. ZŠ Plzeň.