Důvodem je dotační kauza týkající se finálového klání kategorie do 12 let v Hradci Králové v minulém roce.

„Organizátoři jsou v podezření z podvodu při čerpání dotace krajského úřadu Hradce Králové. Tento případ negativním způsobem ovlivňuje vnímání celé akce a poškozuje tak i jméno generálního partnera,“ vysvětlil Pavel Barvík, tiskový mluvčí Kofoly.

Zapsaný spolek Ondrášovka Cup – Pohár mládeže obdržel od půl milionu. Při vyúčtování byla zjištěna velká nedopatření, kvůli nimž dokonce úřad podal trestní oznámení. Hlavní tváří spolku je Petr Lacina, známý hokejový rozhodčí.

Ondrášovka cup - Pohár mládeže
Česká fotbalová zlodějina. Čachry s penězi se dotýkají i turnaje malých dětí

„Podporu dětského turnaje jsme vnímali jako podporu aktivního sportování tisíců dětí. To považujeme za velmi důležité. Současná kauza s podezřením na dotační podvod a celé dění okolo ní nám ukázalo, že do takového fotbalového prostředí nepatříme,“ řekl Jannis Samaras, majitel společnosti Kofola Československo.

„I tato kauza, týkající se navíc dětského turnaje, ukazuje, že fotbal musí projít zásadní a hlubokou proměnou. A to bude nějakou dobu trvat. Než proběhne a než se český fotbal očistí od podobných případů, nebudeme se s ním spojovat.“

Ondrášovka dříve podporovala fotbal ještě více, před změnou majitele nesl její jméno i nejprestižnější pohár (nyní Mol Cup).

Vyjádření organizátorů
„Značce Ondrášovka bychom chtěli velmi poděkovat za podporu během tisíců odehraných zápasů, kterých se zúčastnily desetitisíce dětí. Z malého turnaje, který debutoval v roce 2013 a kterého se tehdy zúčastnilo 28 mužstev, vyrostl unikátní projekt. Loňského, tedy posledního odehraného turnaje se již účastnilo téměř neuvěřitelných 803 týmů,“ vzkázal Milan Musil, předseda spolku Ondrášovka Cup a doplnil, že zástupci turnaje oznámí jméno nového partnera v dubnu.