Na cestě jeho družina potká dva pražské celky – Duklu a Slavii. Historicky slavné kluby přivítá na opevněné Letné. Nejprve se ale představí v Jihlavě (v pátek od 18 hodin). Tím ševci zakončí podzimní várku venkovních utkání, ve kterých doposud čtyřikrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. S třinácti body se v tomto směru řadí na druhé místo v tabulce. Tedy na stejnou pozici jako v celkovém pořadí.

Na Vysočině chtějí lichotivou bilanci završit. „Jihlava má jeden z nejlepších trávníků v republice. Takže věřím, že hra bude rychlá, dynamická, zajímavá i pro diváky a s dobrým koncem pro nás," pronesl devětapadesáti­letý kouč.

Výběr bývalého reprezentačního trenéra Michala Bílka má nastudovaný. Nejčerstvější poznatky čerpal z jeho posledního duelu s Mladou Boleslaví, ve kterém se radoval z první podzimní výhry.

„Jihlava podala ucelený, zodpovědný výkon. V sestavě měla sedm vysokých hráčů, takže praktikovala silovou hru. Vítězství ji určitě povzbudilo, o to těžší utkání nás čeká," uvědomuje si Páník.

Přesto je Vysočina stále ve složité situaci. Za třináct kol nasbírala jen devět bodů, za což jí v tabulce patří sestupové 15. místo. Mrzí ji velký počet remíz – hned v šesti případech se jí utkání nepodařilo zlomit ve vítězný konec. „Zažili jsme to na jaře, také jsme měli šest remíz. To pak poznáte v tabulce," podotkl rodák z Přílep.

Harba? Šance umírá poslední

Ve svém táboře musí řešit náhradu za vykartovaného stopera Jakuba Jugase a pravděpodobně i Harise Harbu. Bosenský útočník je ve Zlíně na hostování právě z Jihlavy, která za jeho případný start požaduje finanční kompenzaci. Údajně v řádech statisíců.

Zlínský stratég však obecná očekávání, že obrozený kanonýr zůstane mimo hru, nepotvrdil. „Šance umírá poslední," vzkázal.

Ztráta autora šesti branek by znamenala oslabení, nicméně zoufání není potřeba. Stále jsou k dispozici Diop, Jordan a Fantiš, kteří jsou také hladoví po gólech a schopní vytvořit jakoukoliv nebezpečnou dvojici v útoku. Ostatně, Diop s Jordanem spolu nastoupili už proti Spartě a v Mladé Boleslavi.

„I na tréninku dvojice rotuji, takže hráči mají cit pro hru. Navíc jsou kamarádi a dokážou mezi sebou komunikovat. Je jim všem jedno, s kým hrají," podotkl Páník.

O středu zálohy má jasno

Vedle toho je známo, že do konce podzimu jsou vyřazení ze hry Živulič, Pazdera a fit není ani Janíček. Naopak už zlínský realizační tým může využít služeb Josefa Hnaníčka, čímž řeší složení středu zálohy. V předchozích duelech jim zde zůstávali jen Ibrahim Traoré a Lukáš Holík.

„Mám jasno, kdo bude hrát. Ale víc samozřejmě neprozradím," pousmál se zkušený trenér, který si nestěžuje na zimu, jež během reprezentační přestávky udeřila.

„Hráči mají termotrika, která jsou lehká a snižují riziko svalového zranění. Na hřišti věci okolo počasí nevnímají, hrají za deště i sněhu. Jsme fotbalisté, ne žádné panenky," zdůraznil Bohumil Páník.

Zajímavosti:- Jihlava v dosavadních čtyřech vzájemných ligových duelech Zlín ani jednou neporazila (3 remízy, 1 prohra).
- Jihlava pod vedením kouče Michala Bílka ze sedmi zápasů prohrála pouze s Bohemians a na Spartě.
- Jihlava má po Příbrami s 9 góly druhý nejhorší útok v lize.
- Zlín v posledních třech kolech získal sedm bodů.
- Zlín ze šesti ligových zápasů venku čtyřikrát vyhrál, prohrál jen v Teplicích a remizoval na Slavii.