Zápas přinesl čtyři "sporné" momenty ve vápně domácích. První dva u rozhodčího prošli bez povšimnutí, další dva už trestal. Jaké? Nejprve šlo o zákrok Tomáše Přikryla na Františka Rajtorala, poté v 89. minutě viděl ruku Vjačeslava Karavajeva. Oba pokutové kopy proměnil Daniel Kolář.

"Pokud rozhodčí chce pískat tolik penalt, tak asi může, ale je zajímavé, že vždycky se pískají jenom Plzni," kroutil hlavou Hanousek.

"Asi to není první zápas, který takhle Plzeň vyhrála, takže bych to dál nekomentoval," doplnil hráč, jenž kdysi sám oblékal dres Viktorie.

Svou vedoucí trefu ze 41. minuty nebral jako odplatu bývalému klubu, kde i kvůli vleklým zdravotním problémům moc šancí nedostal. "Chvilku jsem tam byl, ale ne, že bych měl nějakou větší motivaci než v jiném zápase. Jsem za první gól na jaře rád, ale bohužel tři body to nepřineslo," konstatoval Hanousek.

Duklu domácí ztráta hodně mrzela. "Asi všichni cítili, že Plzeň nebyla úplně v nějaké top formě. My byli docela nebezpeční dopředu, měli jsme tam nějaké šance. Myslím, že to byl docela otevřený zápas," uvedl Hanousek. "Druhý poločas už jsme trošku zalezli, nechali jsme se zatlačit, ale Plzeň pořád vyložené šance neměla. Bohužel ty penalty…," přidal třiadvacetiletý středopolař.

Se svými spoluhráči má čerstvou zkušenost s oběma hlavními kandidáty na titul. Před týdnem Dukla prohrála na Spartě 0:3, tři góly dostala i od Plzně, jejíž šance vyhrát ligu jsou prý vyšší. Jak to?

A znovu komentář k rozhodčím… "Vzhledem k tomu, že Plzeň má za zády dvanáctého hráče, tak je trošku větší aspirant na titul. Tady jsme asi hráli vyrovnanější zápas, protože doma je to vždycky příjemnější. Na Spartě jsme hráli obstojně první poločas, ale pak už byla Sparta na koni. Tady jsme žili až do konce zápasu."