"Musím říct, že mě překvapili rychlostí hry, ani na chvíli se nezastavili. Když to porovnám se situací před dvaceti lety, tak nyní jsou tyhle týmy na tom fyzicky dobře a dovedou hrát v tempu Premier League. V minulosti třeba v posledních 20 minutách zkolabovaly, ale tahle éra skončila," řekl Wenger.

Čtěte také: Trávník na Dynamu patří v zemi k nejlepším

Sutton figuruje až na sedmnácté příčce páté ligy a mezi ním a Arsenalem je v pyramidě anglických klubů rozdíl 105 míst. "Bylo úžasné, co předvedli. Nedá se říct, že bychom si zápas nějak užívali, museli jsme tvrdě pracovat, bylo to složité. Kdybychom přijeli v nějaké uvolněné náladě a nebyli jsme psychicky připraveni, mohli jsme klidně vypadnout. Soupeř byl skvěle organizovaný a ukázal velkou touhu," podotkl francouzský kouč.

Volno od něj dostal gólman Petr Čech, nenastoupil ani pětačtyřicetiletý a 130 kilogramů vážící hrající trenér brankářů Suttonu Wayne Shaw. Náladu mu to ale zjevně příliš nepokazilo, o přestávce se zastavil za fanoušky v baru a v závěru zápasu dokonce stihl na lavičce svačinu.

Jak se posilnil trenér brankářů? Podívejte se

Zdroj: Youtube

Wenger byl nadšený i ze zázemí skromného domácího klubu, uchvátily ho malé kabiny. "Pocházím z klubu, který je ještě menší, takže mi to připomnělo dětství," usmál se sedmašedesátiletý trenér. "Šatny byly z mého pohledu fantastické. Čím blíže jste, tím více jste sjednoceni, když pak jdete na hřiště. Když jste od sebe v šatně příliš daleko, není to tak dobré. Já preferuji být více pohromadě," dodal Wenger.

Nepřehlédněte: Jsou to ztracené body, litoval vyloučený Daníček po remíze Slovácka