Jak dlouho ještě? Další hororový týden mají za sebou Gunners. Nejprve přišly dva neškodné výkony proti Manchesteru City v lize a ve finále Anglického poháru. V obou případech prohrál Arsenal 0:3. A naposledy přišlo selhání s Brightonem a prohra 1:2.

„Když máte kalhoty, je jednoduché si je sundat. Když jste ale nazí, musíte najít košili a pokusit se ji navléct, abyste opět vypadali normáně,“ řekl Wenger po posledním neúspěchu. Pokud nechápete, co se básník snažil říci, nemusíte se cítit zahanbeně. Komentář k výkonu jeho týmu samozřejmě vzbudil velký ohlas, v drtivé většině případů byl francouzský kouč terčem posměchu.

Cristiano Ronaldo
Co zápas v Lize mistrů, to gól. Ronaldo vyrovnal dávný rekord

Fanoušci nemohou Wengerovi přijít na jméno notnou chvíli, jeho hlavu žádali už po loňské sezoně. Zkušenému trenérovi končila smlouva a Arsenal nakonec skončil pátý. Poprvé po devatenácti letech nepostoupil do Ligy mistrů. Přesto rodák ze Štrasburku podepsal po zpackaném ročníku nový dvouletý kontrakt.

Arsène WengerZdroj: DeníkA letos je ještě hůř. Kanonýři jsou na šestém místě v Premier League, jedinou nadějí na účast v Lize mistrů zřejmě zůstane vítězství v Evropské lize. Wenger si však stále jede svou, sám odstoupit nehodlá.

„Mám dost zkušeností a touhy, abych obrátil věci k lepšímu,“ prohlásil osmašedesátiletý lodivod. Trpělivost vedení je až neskutečná, zato fanoušky už dávno přešla. Z hesla „Wenger Out“ se stal fenomén. Transparent s tímto nápisem je k vidění na všemožných akcích. Pochod proti prezidentovi v Jižní Africe, rugby v Kanadě, hudební festival v USA… Jednoduše cokoli vás napadne.

Vítězslav Jaroš (uprostřed) podepisuje novou smlouvu.
Talent z Liverpoolu. Jaroš líčí: Z atmosféry jsem měl husí kůži

Anglická média tak už poněkolikáté přicházejí s trenéry, kteří by mohli Wengera vystřídat. Mluví se například o klubových legendách Dennisi Bergkampovi, Patricku Vieirovi a především Thierry Hen- rym. „Jsem soutěživý typ, neuhnul bych před takovou výzvou. Pokud nějaké místo milujete a požádají vás z něj o pomoc, odpovíte ano,“ prohlásil bývalý útočník.

Největším favoritem by však měl být současný trenér německé reprezentace Joachim Löw či Carlo Ancelotti, o kterého by mohla stát také Chelsea.

Přežije Wenger další neuspokojivou sezonu, nebo se opět zachrání, tentokrát vítězstvím v Evropské lize?

Trenéři José Mourinho (vlevo) a Antonio Conte.
Conte vs. Mourinho. Anglii baví přestřelka trenérů