Na poslední výhru čeká West Ham od konce října. Nic na tom nezměnilo ani sobotní utkání na hřišti Wolverhamptonu, kde svěřenci trenéra Davida Moyese prohráli po bránce záložníka Podence 0:1. V dresu Kladivářů odehrál celé utkání krajní obránce Vladimír Coufal, Tomáš Souček byl naopak předčasně vystřídaný už v 60. minutě.

Není tak divu, že se West Ham po sérii nepovedených výkonů propadl na sestupovou osmnáctou pozici. Kritika na trenéra Davida Moyese i přístup hráčů ze strany expertů i fanoušků roste.

Debata s rozhodčími byla bouřlivá, ale krátká. Sporný gól Manchesteru United po krátké poradě nepochopitelně uznali.
Derby v Manchesteru rozhodl ofsajd. Čech: Tvoří pravidla a nerozumí fotbalu

„Trenér Moyes není schopný reagovat na nepříznivý vývoj sezony. Je to jeden z nejkonzervativnějších koučů v historii Anglie, na tréninku není s týmem schopný vymýšlet nové věci, které by mohly zaručit lepší výsledky,“ píše web Claret and Hugh, který se pravidelně zaměřuje na dění ve West Hamu.

Negativní přístup hráčů

Kritické hlasy se snášejí na útočníka Michaila Antonia. Dvaatřicetiletý Angličan je pouhým stínem úspěšného hráče z minulé sezony. V loňském ročníku totiž Antonio nastřílel deset branek a k nim přidal ještě osm asistencí, v té letošní má na svém kontě pouhé dva góly a jednu asistenci.

Řeč přišla i na Tomáše Součka, kterému viditelně nesedí nová pozice v záložní řadě. „Souček je skvělý v odebírání míčů a hlavičkách, jeho gólovost ale vymizela. Obecně má záložní řada problém si kvalitně nahrávat a rozběhávat tím obranu soupeře,“ všímá si web Claret and Hugh.

Wout Weghorst v dresu Nizozemska, se kterým to na nedávném MS v Kataru dotáhl do čtvrtfinále.
Chci odejít, klidně se vyplatím. United vábí do svých řad kuriózní postavičku

Fanouškům se zase nelíbí negativní přístup hráčů. Oproti loňské sezoně, kdy se West Ham probojoval do pohárové Evropy, je vidět, že si Kladiváři na hřišti vyměňují vyčítavé pohledy. „Nejhorší na tom všem je vidět hráče v depresi a nemotivované. Ukazují to horší čísla naběhaných kilometrů, z řeči těla řady hráčů je znát frustrace,“ všímá si jeden z fanoušků.

Napravit reputaci u fanoušků může West Ham následující sobotu, kdy na domácím trávníku přivítá předposlední Everton.