Kalas byl v původní nominaci, kterou v úterý dopoledne zveřejnil trenér Jaroslav Šilhavý. Jenomže podrobné vyšetření zraněného stehna odhalilo, že se obránce Bristolu City reprezentačního srazu zúčastnit nemůže.

Z vítězství v prvním zápase s Kluží se radovala Slavia
Velká fotbalová bitva. Bude Eden slavit postup do Ligy mistrů?

„Byli jsme v kontaktu s lékaři v Anglii, od kterých jsme tuhle zprávu dostali. Samozřejmě nás to mrzí, protože Tomáš patří mezi nejzkušenější hráče našeho týmu. Všichni mu přejeme, aby se co nejdříve uzdravil,“ uvedl manažer české reprezentace Libor Sionko.

Na soupisce zbývá pět míst

Šestadvacetiletý Kalas se zranil v sobotním zápase druhé anglické ligy na hřišti Hullu. Střídat musel už po půlhodině utkání.

„Je mi líto, že se tohoto reprezentačního srazu nezúčastním. Klukům budu držet palce na dálku a věřím, že v závěru podzimu už společně oslavíme postup na EURO 2020,“ vzkázal Kalas.

Olomoucký odchovanec zatím odehrál za reprezentaci devatenáct zápasů, ve kterých vstřelil dva góly. Národnímu týmu pomohl k postupu na EURO 2016 a v mládežnických výběrech byl jako důležitý člen základní sestavy u stříbra na evropském šampionátu hráčů do 19 let v roce 2011.

Kdo se v reprezentaci objeví místo Kalase, oznámí trenéři v nejbližších dnech. Aktuálně je v nominaci osmnáct hráčů, což znamená, že na soupisce zbývá pět volných míst. Sraz začne v pondělí 2. září a vyvrcholí zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Kosovu (7. září) a Černé Hoře (10. září).

Trénér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý (uprostřed), Adam Košař, Ladislav Minář
Šilhavý nominoval na Kosovo a Černou Horu. Vsadil na prověřená jména