Ponechme stranou, zda by si spousta úředníků nezasloužila pár pohlavků, ale čin bývalých ruských reprezentantů byl opravdu za hranou. Co se na začátku října vlastně stalo?

Alkoholem posilnění napadli nejprve člověka na ulici, a když jejich přílišnou hlučnost okřikl jeden z hostů kavárny, kam šla parta chuligánů na snídani, udeřili jej židlí. K jejich smůle nešlo o běžného občana, ale jednoho z ředitelů ruského ministerstva průmyslu a obchodu.

Vězení i doživotní distanc

Svému týmu chybí zejména petrohradský Kokorin. Pro slávisty ale dobře. Byl to totiž právě tento ruský hráč, který jen pár dnů před incidentem rozhodl jediným gólem zápas „sešívaných“ v Petrohradě.

Zdroj: Youtube

Dvojka Kokorin Mamajev je fanouškům svými aktivitami mimo hřiště dobře známa. Po výprasku ruské reprezentace na Euru v roce 2016 ztropila povyk jejich bujará „oslava“, při které proteklo šampaňské za sedm milionů korun a po níž oba hráči putovali do B týmů.

Trest za říjnový incident může být podstatně horší. Vedle možného pětiletého pobytu za mřížemi visí ve vzduchu rovněž hrozba doživotního fotbalového distancu.