Mnozí doufají, že Simič dostane pozvánku i kvůli hrozícímu lasu odjinud. O talentovaného stopera prý mají zájem balkánské státy v čele se Srbskem či Chorvatskem.
Je to logické – Simičovi rodiče totiž uprchli před válkou z Jugoslávie. Simič se narodil v Praze, hrál za Slavii a v 17 letech odešel do Itálie.

Takřka pořád dostával pozvánky do mládežnických reprezentací. A hrál také na letošním „malém Euru“. Co víc: on tam zářil. „Patřil k nejlepším,“ uznal i Šeterle. Přesto k posunu mezi „dospělé“ nedošlo. A když Češi otáleli, ozvali se jiní. Mohli – podle regulí FIFA lze bez startu za „áčko“ snadno přestoupit…

Jarolím prozradil, že s 22letým mladíkem dosud nemluvil a komunikaci nechával na manažerovi. „Znám ho dobře. Není nafoukaný či ukřivděný,“ uklidnil veřejnost Šeterle.
Simič totiž po Euru sám více řešil to, zda a vlastně za jaký klub bude hrát. Přípravu začal v AC Milán, chtěla ho zpět Slavia, nicméně vše ztroskotalo na financích. A tak nyní hostuje v Crotone, kde se prosadil do základní sestavy.

„Měl zlomenou ruku. Na chvíli ho to zastavilo,“ řekl manažer, který je navrch v kontaktu s otcem-agentem v jedné osobě. „A teď vyrazí do Itálie asistent, aby s ním mluvil osobně.“ Dočká se Simič? Pokud ano, bude to malý úspěch. A nejen pro něj.