Popořadě… Brno, Slovácko, Plzeň na tyto tři stadiony se zatím v letošní sezoně fanoušci Baníku vydali a všude o sobě dali pořádně vědět. V Brně se poprali na tribunách, na Slovácku ničili zařízení stadionu a házeli předměty na hrací plochu, díky čemuž si vysloužili zákaz výjezdu do Plzně. Tahle „stopka“ byla nakonec zrušena, ale pořád ji mají před sebou na stole patřičné ligové orgány.

Od této sezony totiž má disciplinární komise právo udělit za výtržnosti na tribunách trest v podobě venkovního zápasu bez fanoušků.

Utkání 1. kola základní skupiny A fotbalové Evropské ligy: SK Slavia Praha - Maccabi Tel Aviv, 14. září v Praze. Střelec jediného gólu Tomáš Necid ze Slavie se raduje po utkání.
Tomáš Necid: Mohli jsme utkání dohrát klidněji

Dnes na Duklu chachaři, jak se sami nazývají, mohou. Odvolací komise pozastavila výkon trestu zákazu výjezdu a čeká se, jak rozhodne disciplinární komise. Zda rozsudek zruší, nebo potvrdí a opravdu odehraje Baník jeden zápas bez svých příznivců.

Večer bude sektor hostů na Julisce slušně zaplněný a dá se tedy očekávat bouřlivá atmosféra. „Máme nahlášeno, že dorazí kolem pěti stovek fanoušků Baníku,“ říká tisková mluvčí Dukly Šárka Drobná.

„Stadion otevřeme již hodinu a půl před zápasem, aby se zamezilo větším frontám, a ze stejného důvodu máme posílené občerstvení i bezpečnost. Počet pořadatelů i policistů se zvýšil,“ dodává a přeje si, aby fanoušci hostů respektovali minutu ticha za Rudolfa Kocka, dlouholetého funkcionáře klubu.

Pořadatel v přestávce vyvádí ze hřiště čtvrtého rozhodčího Marka Pilného (vlevo), který byl při ligovém duelu pod vlivem alkoholu.
Opilý sudí z Příbrami je zpět v akci. Hraje fotbal, chce pískat

Dukla má určitě co napravovat. V minulém kole ještě pár minut před koncem zápasu v Jihlavě vedla 2:1, ale pak dvakrát chybovala a domácí otočili na 3:2.

„Náš výkon byl po zásluze potrestán. Chceme fanoušky a nás všechny potěšit lepším výsledkem. K tomu ale musíme mít velkou touhu a zodpovědnost v každém jednotlivém výkonu. O to náročnější to bude vzhledem k soupeři, který jistě bude povzbuzen ze zápasu s Jabloncem, kde svůj tlak v závěru zúročil v remízu. Chceme vyhrát, uděláme pro to vše,“ burcuje své hráče trenér Pražanů Jaroslav Hynek.

Hrají i Klokani

Fanoušci Dukly ale nejsou z pražského ligového čtyřlístku jediní, kteří dnes budou v pohotovosti. Tým Bohemians totiž hraje, rovněž od 18 hodin, v Teplicích.

„V prvé řadě musíme dobře bránit. Dále je důležité, abychom byli kvalitní na míči a hráli za každou cenu rychle. Zápasy mezi rovnocennými soupeři rozhodují standardní situace,“ kouká k dnešnímu duelu trenér Klokanů Martin Hašek.

Ze zápasu FCSB - FC Viktoria Plzeň
Plzeňská Viktoria rumunské prokletí nezlomila