Manželky zůstanou doma, do Milána fotbalisté Sparty odletí se vší vážností a i když Pražanům na prvním místě skupiny i Interu na tom posledním už o „nic" nejde, tak oba týmy se určitě budou chtít rozloučit úspěšně.

„Těším se, na Interu se nehraje každý den. Navíc tam poletíme s pocitem, že jsme postoupili a nemusíme tam kvůli tomu ještě něco uhrát. Pojede se nám tam dobře a chceme to důstojně odehrát. V přípravě nic nepodceníme," řekl na setkání s novináři obránce Sparty Ondřej Mazuch.

Ten sice v Itálii dříve působil, dokonce ve Fiorentině, jejíž fanoušci se s Interem vůbec nemusí, ale zvláštní motivaci nijak necítí. „Hrál jsem za béčko a už je to několik let. Kdybych nastupoval za A tým, tak by to možná bylo trochu jiné, ale nijak speciálně to neprožívám," usmíval se.

PSALI JSME: V Praze to Inter podcenil, teď už ne, myslí si Mazuch

Pulkrab si splní sen

Jestli to bude někdo prožívat, tak mladý útočník Matěj Pulkrab. Proč? Hned ze dvou důvodů. Od mala je velkým fanouškem týmu AC Milán, který s Interem sdílí jeden stadion, slavné San Siro. Pro tohoto devatenáctiletého útočníka tak půjde o krásnou příležitost zahrát si na hřišti „svého" klubu a navíc by třeba mohl přispět k poražení úhlavního rivala AC.

„Je to pro mě největší událost. Zahrát si na tomhle stadionu je pro mě nejvíc. Nejsem tedy takový fanoušek AC, že bych Inter hanil, ale když je derby, tak samozřejmě přeju svým, stejně tak, aby skončili v tabulce výš," smál se Pulkrab.

Evropská liga: Sparta - Inter MilánZdroj: Deník/Martin Divíšek

Na jaře sparťané už jednou Itálii vyplenili, když vyhráli na římském Laziu 3:0. Doposud jde o jejich jediné vítězství ze sedmnácti pokusů na Apeninském poloostrově. Na San Siro pojede Sparty v roli týmu, který v Evropské lize vyhrál čtyřikrát za sebou a gól neinkasoval už 269 minut.

„Psychologická výhoda bude jasně na naší straně. Když se vyhrává, tak se i lépe regeneruje. Každý hráč je v pořádku a těší se," přiznává Mazuch.

Očekávaný konec podzimu

Všichni ve Spartě se už ale těší také na to, až se z Itálie vrátí a budou vědět, že pro letošní rok už mají všechno odehráno. Díky velikému počtu zraněných hráčů lepil trenér Holoubek sestavu každý zápas. „Po jeho příchodu si to postupně sedlo, změnila se trochu taktika. Pro kabinu to byl impuls a je vidět, že ta změna prospěla," dodává Mazuch.

Jeho mladí spoluhráči už ale po blížících se vánočních svátcích určitě pošilhávají. „Těším se, až navštívím babičky a pěkně se najím," usmíval se po dotazu na vánoce Matěj Pulkrab.

Bude se usmívat i ve čtvrtek večer na San Siru? Pro něj to bude předčasný vánoční dárek.

TAKÉ ČTĚTE: Trenér Trpišovský do Sparty nepůjde, potvrdil setrvání v Liberci