Vyhrál olympiádu, je mistrem Jižní Ameriky, má stříbro z mistrovství světa. Za deset let v dresu Manchesteru City si podmanil celé město. Sergio Agüero vždy přitahoval úspěchy jako magnet. 

A se stejným očekáváním přicházel také do slavné Barcelony. Katalánskou metropoli provázela už nějaký ten pátek obrovská krize, a právě argentinský šikula měl být tím spasitelem, jenž vrátí gigantickou značku zpět na výsluní.  

Ona samotná představa dvojice Messi-Agüero v jednom útoku naháněla husí kůži nejedné španělské defenzívě. Jenže poté se stalo něco, co sám pětinásobný šampion Anglie vůbec nečekal. 

„Sbohem, Barcelono, loučím se.“ A jeho celoživotní přítel božský Leo byl rázem fuč. Na Camp Nou přicházel, aby si splnil svůj velký sen: zahrát si s Messim v týmu. Jenže ten rychle nabral směr Paříž.

Zatímco Messi letos Barcelonu opustil, Alves (vpravo) se na Camp Nou vrátil po pěti letech.
Barca vítá další legendu. Za návrat domů jsem bojoval jako blázen, řekl Alves

Velká očekávání, smutná realita

A Agüerovi tak zbyly jen oči pro pláč. Tehdy ještě trenér Barcelony Ronald Koeman mu však přislíbil, že z něj udělá klíčového útočníka po boku Memphise Depaye. Cíl? Najít vhodné nástupce slavného dua Messi-Suárez. 

Útočník City Sergio Agüero slaví branku.Útočník Sergio Agüero se stal nejlepším střelcem v historii Citizens.Zdroj: ČTK/AP/Dave Thompson

Začátek sezony ale vůbec nestihl, léčil poraněné lýtko. Poprvé se v dresu Barcelony objevil až v říjnovém klání proti Valencii. Tehdy odehrál jen čtyři minuty. 

Jenže nastartovat tehdy tak rozjetou mašinu se na Pyrenejském poloostrově vůbec nepovedlo. Jediný kompletní zápas stihl odehrát na konci uplynulého měsíce na hřišti nováčka z Vallecana, kde asistoval u potupné porážky 1:0 a rovněž definitivního konce holandského kouče. 

A v pořadí teprve druhé utkání v základní sestavě jej čekalo v domácím představení proti Alavési. Jinak otrávení fanoušci Katalánců se zase po dlouhé době měli z čeho radovat. Hvězdného Kuna konečně spatří tak, jak se na něj těšili. 

Avšak po čtyřiceti minutách přišel šok. Argentinský útočník se z ničeho nic svalil k zemi a slavným stadionem Camp Nou zavládlo úplné ticho.

Zdroj: Youtube

Konec kariéry? Agüero to označil za fámy 

Co se děje? Agüero se svíjel bolestí, jen těžko lapal po dechu. Z hřiště jej pak dokonce musela doprovázet záchranná služba. A pod jejím velením také ihned odcestoval do barcelonské nemocnice. 

Ten, kdo se těšil na jedinečné kousky z repertoáru bývalého hrdiny Citizens, měl po náladě. Několik týdnů se jen velmi těžko skládal dohromady, aby mohl konečně obléct červenomodrý dres. A po dvou týdnech přišla další, mnohem horší zpráva. 

Maligní arytmie. Pro lékařské odborníky a milovníky medicíny jistě známý pojem, pro sportovní fandy už zase tak moc ne. Zůstaňme tedy u vážných potíží v oblasti srdce. 

A samotné predikce lékařů nejsou vůbec příznivé. Nejprve si Agüero vyslechl, že bude mimo hru minimálně tři měsíce, jenže podle posledních informací je dokonce řeč o úplném konci na trávníku.

Lionel Messi má v barcelonské akademii La Masia svého nástupce.
VIDEO: Barca si hýčká zázračné dítě. Sedmiletý Pedrito uhranul sólem à la Messi

Ale to fotbalista popírá. „Navzdory fámám se řídím pokyny klubových lékařů, pokračuji v testech a léčbě. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Zůstávám však nadále pozitivně naladěný,“ napsal Argentinec na sociálních sítích. 

Navzdory tomu však musí Barcelona řešit další velký problém. A do světa už prosakují informace o tom, že si za hvězdného útočníka hledá adekvátní náhradu. 

Jestli se Agüero vrátí, to momentálně nikdo neví. Jestli to bude za slibované tři měsíce, nebo za rok, jakbysmet. Jisté je jen to, že se jedná o další hřebíček do již rozdělané barcelonské rakve.