Na soustředění v Jižním Tyrolsku bude tým až do příští neděle, kdy se vrátí do Čech. V rámci kempu reprezentanti 4. června odehrají v Boloni přípravný zápas s Itálií. Generálkou na Euro bude 8. června domácí utkání s Albánií v Praze na Letné.

Reprezentace měla o den později odletět do Edinburghu, kde měla mít základnu během šampionátu. Kvůli tvrdým opatřením skotských úřadů proti koronaviru a především hrozbě karantény pro tým i v případě pouze jediného pozitivního nálezu ale nakonec vedení kemp zrušilo. Národní celek bude pobývat doma v Česku a k jednotlivým zápasům létat.

První dva duely základní skupiny proti Skotsku 14. června a proti Chorvatsku 18. června mají reprezentanti odehrát v Glasgowě, zbylý duel proti Anglii 22. června v Londýně.

Reprezentace bude na soustředění v Itálii před Eurem bydlet v hotelu Silena na okraji obce Valles, která leží asi 60 kilometrů severně od Bolzana a jen kousek od rakouských hranic. V minulosti tam trénovaly i evropské velkokluby. Pár metrů od hotelu budou mít Šilhavého svěřenci dvě tréninková hřiště.

"Když jsme soustředění chystali, zvažovali jsme různé možnosti a byli jsme se na několika místech osobně podívat. Ale nakonec jsme se rozhodli pro Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal, kde budeme mít ideální podmínky i potřebný klid na přípravu. Maximálně nám to tam vyhovuje," uvedl pro web FAČR manažer reprezentace Libor Sionko.

Euro se původně mělo uskutečnit už vloni, ale kvůli koronavirové pandemii bylo o rok odloženo. Zatímco základnu při mistrovství musela česká reprezentace na poslední chvíli změnit, lokalitu závěrečného kempu ponechala stejnou, jako plánovala vloni. Jednotlivé týmy mohou vzhledem ke covidové situaci na šampionát nominovat 26 místo obvyklých 23 hráčů.