"Moc se na zápas těším. Samozřejmě proto, že na hřišti proti sobě budou stát bratři Boatengové," řekl sedmadvacetiletý Kevin-Prince v rozhovoru pro web FIFA. "Hrát proti bráchovi na mistrovství světa je velký zážitek. Není to sice poprvé, ale pořád je to pro nás něco zvláštního," přidal o dva roky mladší Jerome.

Sourozenci si sice přesné statistiky nevedou, v rodinných soubojích má prý navrch Jerome. Nad starším sourozencem navíc vyhrává nejen ve fotbale. "Je toho víc. Například basketbal, stolní tenis… A také ho pořád porážím na PlayStationu," uvedl s úsměvem.

Oba Boatengové se narodili v Berlíně, každý má však jinou matku. A zatímco Kevin-Prince se po startech v německých mládežnických výběrech rozhodl reprezentovat zemi jejich otce Ghanu, Jerome si vybral Německo.

"Moje máma fandí mně a Kevinova jemu, ale v podstatě jim je jedno, kdo vyhraje. Hlavně si přejí, abychom byli oba zdraví a neflákali to," prozradil Jerome.

Neutrální postoj má i jejich otec Prince. "Pro mě je to vždycky ten nejlepší zápas, protože nemůžu prohrát," uvedl. "Ale ať už to dopadne jakkoliv, hlavně ať se nikdo nezraní," řekl.

Ne vždycky ale Boatengové hráli proti sobě, na začátku kariéry spolu nastupovali v mládežnických týmech Herthy Berlín. "Nikdy na to nezapomenu. Získali jsme německý titul a vždycky, když nás někdo zfauloval, ten druhý mu přišel na pomoc," řekl Jerome.

Po působení v Berlíně se sourozenci vydali každý vlastní cestou. Kevin-Prince po angažmá v Tottenhamu nebo AC Milán nakonec zakotvil v Schalke, zatímco mladší Jerome prošel Hamburkem, Manchesterem City a Bayernem Mnichov, s nímž v předminulé sezoně získal prestižní treble.