„Nehráli jsme o nic lépe nebo hůře než v posledních zápasech, ale tentokrát jsme dokázali dát góly. Naopak soupeře jsme nepustili do vyložené šance a jsem rád, že jsme si to pohlídali. Výsledek 3:0 je velmi nadějný," uvedl po prvním utkání play-off Evropské ligy Kopic, který přišel do Plzně v červnu z Jablonce.

Poprvé v sezoně jste odehráli soutěžní zápas bez inkasované branky…
Za nulu jsme hodně rádi. Kdybychom dostali branku na 1:3, tak by to do odvety nebyl zase tak dobrý výsledek. Nula je hodně důležitá a tři vstřelené branky jsou pro nás velké plus.

Jak jste viděl vaši první branku?
To byl nacvičený signál. Po rohu střílel Rajty (František Rajtoral, pozn. red.) z voleje a měl to trefit do šibenice (smích). Střela mu ale nesedla a míč se dostal ke mně. Musím říct, že to byl těžký kop, takhle bych to trefil asi jen jednou z deseti pokusů. Ta rána od Rajtyho byla dost prudká, takže jsem musel nastavit správně nohu. Hned jak se mě míč dotkl, tak jsem věděl, že jsem to trefil dobře a naštěstí to zapadlo přesně k tyči.

Na vašem druhém gólu měl velký podíl Milan Petržela…
Milan to tam udělal výborně, já jsem si jen naběhl a on mě zpětnou přihrávkou krásně našel. Naštěstí jsem to dal, protože takové šance jsme v minulých zápasech neproměňovali a stálo nás to hodně.

Ve druhé půli zápasu byly fáze, kde jste se dostali pod tlak soupeře. Čím to bylo?
Těžko říct. Jak jsme dali druhý gól, tak jsme paradoxně polevili. Nevím, jestli jsme začali bránit ten výsledek, ale je pravda, že soupeř tam měl pár brejků a nebezpečných situací. Tyhle šance ale naštěstí nevyřešili dobře.

Váš nový trenér Karel Krejčí říkal, že před zápasem působil hlavně na psychiku hráčů. Jak to probíhalo?
V průběhu týdne nám trenéři postupně dávali informace o soupeři a bylo vidět, že nás chtějí psychicky zvednout. Ta série bez výhry už byla dlouhá a výsledky byly špatné. To vyvrcholilo odvoláním trenéra Koubka a nálada v kabině nebyla nijak suprová. O to více jsem rád, že jsme dokázali zmobilizovat síly a na zápas s Vojvodinou se dobře připravit. Myslím, že jsme to zvládli.

Jak zvedl náladu v kabině návrat šprýmaře Pavla Horvátha v roli asistenta trenéra?
Když Pavel mluví, tak někdy nevím, jestli si dělá srandu, nebo to myslí vážně. Já to ještě nepoznám (smích). Nálada se ale určitě zlepšila, má pořád ty svoje fórky.

Pociťoval jste v úvodu utkání před novým trenérským týmem nervozitu?
Máme poměrně hodně zkušený tým, hodně kluků hrálo Ligu mistrů a mají i reprezentační starty. Takové změny by náš tým neměly rozhodit a myslím si, že jsme hráli od začátku v klidu.

Zápas opět sledovalo přes deset tisíc fanoušků. Co říkáte na atmosféru v Doosan Areně?
Znovu to bylo výborné. Lidi v Plzni fandí úžasně a to se vždycky hraje lépe. Asi každému hráči to pomáhá k lepšímu výkonu.

Výsledek 3:0 je do odvety v Srbsku hodně nadějný…
Takový náskok ztratit, tak jsme za hlupáky. Ale je to fotbal. Kdyby všechno bylo nalajnované, tak nemusíme do Srbska ani jezdit. Soupeř se určitě ještě bude chtít před domácími fanoušky o postup poprat. My čekáme hodně bouřlivou atmosféru. Musíme si pohlídat začátek utkání a pokud se nám podaří vstřelit branku, tak už to bude hodně dobré.