Jak se brněnští fanoušci těšili na úvodní domácí duel nové sezony, tak je zmrazil už v šesté minutě obránce Bohemians 1905 Václav Kalina. Míč po ose Moravec – Rada – Kolář doputoval před prázdnou branku až ke Kalinovi, který jej zvedl pod břevno.

Ani ne za deset minut se Zbrojovka dočkala vyrovnání. Zavadil poslal míč na Traorého, ten si jej zpracoval na prsa a v pádu poslal pod břevno hostující branky. Guinejský záložník vstřelil premiérovou branku v nejvyšší soutěži. Do přestávky ještě domácí dvakrát zahrozili, ale Kaščák poslal míč vedle a ránu Markoviče vyrazil pražský gólman Havránek.

Devět minut po přestávce šli Brňané do vedení. Hyčka se na půlicí čáře zmocnil míče, posunul jej na Paška, který ideálně načasoval přihrávku na nabíhajícího Markoviče a srbský útočník se v devátém utkání za Zbrojovku poprvé trefil.

Pak už se na Srbské strhla ofenzivní podívaná v podání Zbrojovky. Po hodině hry zatáhl Šmíd v pokutovém území Markoviče, rozhodčí Ardeleánu nařídil pokutový kop a Zavadil z něj zvýšil na 3:1. V 69. minutě zahrávali domácí teprve druhý roh v utkání, balon po něm vrátil do pokutového území Pernica a po závaru ťukl Pašek v pádu do míče, který se dokutálel až do branky.

Od té doby pět tisíc brněnských fanoušků skandovalo: Dejte jim búra! Dvanáct minut před koncem zápasu se dočkali. Markovič v souboji o míč přetlačil hostujícího obránce, postupoval sám na brankáře Havránka a jeslemi poslal míč za jeho záda.

Brno - Bohemians 1905 5:1 (1:1)

Branky: 55. a 79. Markovič, 15. Traoré, 60. Zavadil z pen., 69. Pašek - 6. Kalina. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Hock. ŽK: Hyčka, Kaščák - M. Štochl, Šmíd, Rada. Diváci: 5023.

Brno: Hladký - Hyčka, Schuster, Pernica, Husár (71. Buchta) - Pašek (78. Přerovský), Kaščák, Zavadil, Traoré (64. Glaser) - Markovič, Kroupa. Trenér: Grmela.
Bohemians: Havránek - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec (74. Nerad), Budínský (57. Bartek), Jindřišek, Rada, Kolář (57. Ndiaye) - M. Štochl. Trenér: Weber.