Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŽIVĚ: Předsedou ČMFS byl zvolen Hašek

Praha - Sledujte s Deníkem nejdůležitější okamžiky volby nového předsedy Českomoravského fotbalového svazu.

27.6.2009 1
SDÍLEJ:

Dva kandidáti na post předsedy ČMFS Ivan Hašek (vlevo) a Luděk Vinš během 12. valné hromady Českomoravského fotbalového svazu.Foto: GetPhoto/Vlastimil Vacek

Na valné hromadě byl zvolen nový předseda Českomoravského fotbalového svazu. Stal se jim Ivan Hašek. Český fotbal tak čeká velká revoluce, jejikož nový boss bude vládnout se svými muži.

18:39 Výkonný výbor je kopletně zvolen: čítá kromě předsedy Haška devět lidí, které doporučil. Nyní dochází k volbě arbitrážní komise.

18:35 Opět přichází předseda volební komise, patrně už naposledy. 2. kolo voleb členů za Čechy: Čičmanec 24, Haškovec 29, Severýn 21, Voženílek 38. Do výkonného výboru jsou doplněna poslední dvě jména: Milana Haškovce měl ve svém týmu Vinš, Petra Voženílka Hašek.

18:07 1. kolo volby členů VV za Čechy - zvolen nebyl nikdo: Voženílek, Haškovec, Severýn, Čičmanec postupují do 2. kola. Za Moravu: Blaha 21 - zvolen, Havlík: 6, Hrubčík 13, Kašný 16. V 1. kole zvoleni Blaha a Kašný, na pořadu dne je už poslední volba, 2. kolo do české komory.

Pavel Blaha je dalším členem "Haškova týmu", doplňuje ho Petr Kašný.

17:32 Luboš Kubík nečekaně odstoupil, další kolo voleb pokračuje.

17:31 2. kolo volby členů VV za ligové kluby: Doležal: 17, Poborský: 20, Rýva: 11, Starka: 13. Ke svobodovi byli dovoleni Karel Poborský a Petr Doležal, další dva "Haškovi lidé". Zdá se to už jisté, český fotbal čeká revoluce!

17:14 Nadchází volba do Výkoného výboru za ligové kluby. Už po 1. kole byl zvolen Svoboda, další z mužů, které si Hašek přál! Do 2. kola postupují: Doležal: 15, Poborský: 10, Starka 14, Rýva 11.

Celkový počet členů za ligové kluby jsou tři, ještě se budou volit dva, proto do druhého kola nepostoupili jen dva kandidáti, ale jejich dvojnásobný počet. Z těch, které by Hašek rád měl ve svém výkonném výboru, postupují Doležal a Poborský.

17:11 "Čtyři delegáti se už odhlásili z valné hromady," oznamuje řídící Fousek. Po pauze opět spolu s Obstem zasedl za stůl, za chvíli přijde předseda volební komise s dalšími výsledky.

16:48 Zvoleno bylo zatím (kromě Haška) pět lidí z třináctičlenného výkonného výboru, z toho tři (Rajchl, Kučera a právě Nezval) jsou z "Haškovy stáje".

16:45 Nyní budou zveřejněny výsledky předsedové obou řídících komisí. V české vypadá po 1. kole situace následovně: Hadraba: 10, Henn: 2, Sedláček: 5, Votík: 31. Předsedou řídící komise pro Čechy se stává Rostislav Votík! Na Moravě: Dostál: 10, Nezval: 25. Předsedou řídící komise pro Moravu se stává Pavel Nezval.

16:22 Další velké překapení. Z vrcholového fotbalu odchází Jaroslav Vacek, až do soboty patrně jeho vůbec nejmocnější muž, který v něm působí už od éry předsedy Chvalovského! Místopředsedou za ligové kluby se stává Miroslav Kříž, plzeňský boss.

16:21 Dochází k oznámení výsledků místopředsedy za ligové kluby. Kříž: 19 hlasů, Vacek: 13 hlasů.

16:07 Místopředsedou za Moravu se stává Dalibor Kučera, další člen "Haškova týmu"!

Nyní dojde k volbě místopředsedy za ligu, volit tentorkáte budou zástupci klubů 1. a 2. ligy. Mohou se rizhodnout pro Jaroslava Vacka, nebo Miroslava Kříže. Hašek tady své "želízko v ohni nemá", protože jím vzývaný Karel Poborský stáhl kandidaturu na tuto pozici.

16:05 Za chvíli přijde předseda volební komise s výsledky 2. kola volby místopředsedu za Moravu. Postoupili do něj Dalibor Kučera a Tomáš Trucha. Kučera: 45 hlasů, Trucha: 25 delegátů.

15:39 Místopředseda za Moravu: Kubíček: 14 hlasů, Kučera: 34 hlasů, Trucha: 23 hlasů. Du druhého kola jde tedy Kučera a Trucha, v 1. kole místopředseda zvolen nebyl. Jiří Kubíček, dlouholetý olomoucký funcionář, se stahuje ze svazu po velmi dlouhé době, to je nyní jisté.

15:38 Gajda ohlašuje výsledky 1. kola volby místopředsedů. Za Čechy: 37 Chvála, Rajchl 88. To znamená že místopředsedou za Čechy se stává Jindřich Rajchl, člen Haškova týmu!

15:00 „Nejprve bych chtěl poděkovat Luďku Vinšovi za korektní boj. Věřím, že se silným mandátem budeme moci dělat velké změny, ale sám nezmůžu nic. Žádám vás: dejte plnou podporu mému týmu…" A vyjmenovává tým, který už s předstihem Hašek představil.

14:58 Novým šéfem Českomoravského fotbalového svazu se s drtivým náskokem stává Ivan Hašek. Sklízí bouřlivý potlek!!

14:57 Na pódium přichází šéf volební komise Jaromír Gajda. Čechy: volilo všech 130 deegátů, jeden lístek neplatný. Pro Vinše: 25 hlasů, pro Haška: 104 hlasy. V moravské komoře: 70 platných lístků. Pro Vinše: 7 hlasů, Hašek: 63 hlasů

14:45 V sále je rušno, ale cítit už začíná být napětí. Delegáti stále postupně chodí za plentu volit. "Dovolil bych si všechny delegáty požádat, aby zaujali své místo," vyzývá Obst. Atmosféra houstne, za chvíli může být jasno o novém předsedovi.

14:15 Hašův projev skončil, sklízí o něco větší potlesk, než Vinš. "Prosím členy volební komise, aby se odebrali do volebních místností," říká Fousek. Delegáti se do nich odebírají, aby dali hlas Vinšovi, majiteli Viktorie Žižkov, nebo Haškovi, bývalému kapitánovi národního týmu… Očekávaná volba začíná!

Favoritem je veřejností vysněný Ivan Hašek, i podle prozatímního průběhu valné hromady se zdá, že má v sále více stoupenců. Volí se tajně, přítomno je všech 130 delegátů za Čechy a 72 za Moravu. Nový předseda musí získat nadpoloviční většinu v jedné i druhé komoře.

14:13 "Předložím vám novou legislativu a organizační systém Česmokoravského fotbalového svazu…". Ale nevyhýbá se ani ekonomickým otázkám. "Nedělejte ze mě ale loutku, přimlouvám se za nová jména, profotbalová. V případě mého zvolení vám je rád zopakuju. Nebudu zastřešovat zákulisní taktiky, v takové hře s vámi nepojedu," říká pevným hlasem Hašek.

14:09 Vinš sklízí potlesk a k mikrofinu jde Hašek: "Stojí zde Ivan Hašek, kluk z Nymburka, který miluje fotbal," říká na začátek. Zdůrazňuje lidskou komunikaci, respekt předsedy u veřejnosti.

"Nevzdávám boj o mistrovství světa o Afriku, chci novou atmosféru v reprezentaci," nastiňuje i on body, které už rovněž s předstihem oznámil.

14:04 Oba kandidáti mají deset minut na projev, první je Vinš. Stručně opakuje nejdůležitější body svého programu, kromě toho se věnuje "personální otázce".

"Pokud chcete zvolit pány Kubíčka, Kučeru, Votíka, říkám vám rovnou: Nevolte mě! S těmito pány si neumím předsatvit koncepční spolupráci. Naopak kontinuitu pro mě představují pánové Vacek, Chvála, Hadraba, novou krev Tomáš Trucha," říká Vinš.

14:00 Blíží se ostře sledovaná volba. Ovšem ještě předtím je prostor pro proslovy.

Kandidáti jsou následující: předseda ČMFS: Hašek, Vinš, místopředseda ČMFS za Čechy: Chvála, Rajchl, místopředseda ČMFS za Moravu: Kubíček, Kučera, Trucha, místopředseda ČMFS za ligu: Kříž, Vacek, předseda řídící komise pro Moravu: Nezval, Henn, Sedláček, Votík, členové VV za Moravu: Blaha, Havlík, Hrubčík, Kašný, Trunda, členové VV za Čechy: Blažej, Běhounek, Čičmanec, Haškovec, Severýn, Kubík, Legát, Rezák, Voženílek, členové VV za ligu: Bělák, Doležal, Dufek, Jícha, Marek, Minář, Poborský, Pelc, Starka, Svoboda, Vlk, Rýva.

13:45 Po přestávce valná hromada opět začíná. Předsedající Fousek za moment přečte kandidáty na všechny posty ve výkonném výboru, kteří zůstali po nutné "redukci".

12:32 Antonín Pavlín přinesl originál své žádosti, protestuje proti svému vyřazení z kandidatury, patrně došlo k administrativní chybě. Řídící Fousek vyhlašuje hodinovou pauzu na oběd.

12:31 Na pódium jde opět Petr Doležal, člen "Haškova týmu", který se přihlásil také na více pozic. Děkuje, mluví o Ivanu Haškovi. "Já poslouchám svého kapitána," říká směrem k Haškovi, který se drobně culí. "Kandiduji jen do výkonného výboru za ligu. Ivan si vybral za svého nejvyššího spolupracovníka Jindru Rajchla, což respektuji."

12:26 Diskuze končí, na vyvýšené pódium, které je vedle sedících Fouska s Obstem, přichází předseda volební komise Jaromír Gajda. "Karel Poborský se vzdal žádosti na místopředsedu svazu," opakuje. Jakubec se vzdal kandidatury za kluby, Zdeněk Krejčí byl vyřazen za kraje a okresy za Čechy. Byl neoprávněně navržen. Pan Kříž se vzdal kandidatury za kraje a okresy. Pan Pavlin byl vyřazen. Dále si vyškrtněte pana Kadlece…"

Každý člen může kandidovat jen na jednu pozici, tři kandidáti se ještě musí rozhodnout o následné přestávce, jinak by byli úplně vyškrtnuti.

12:22 Jeden z členů Odvolací a revizní komise reaguje na slova Vacka. "Hospodaření svazu a její dceřinné společnosti STES je v tuto chvíli neprůhledné," tvrdí. Obouvá se i do členů výkonného výboru.

12:20 Diskuze končí. "Chce někdo reagovat?" ptá se Fousek. Na pódium jde opět Lněnička. "Ano, pane Haškovče, mám písemný materiál, kde stojí, že vy jste žádal, aby byl žalován svaz," přidává další závažné obvinění.

12:18 Nyní je u mikrofonu senátor a nově zvolený předseda mandátové komise ČMFS Karel Kapoun, který chce otevřít diskuzi na téma rozvoje sportu a především fotbalu v České republice.

12:16 Projev končí, k pultu jde Jaroslav Vacek, který se vrací ke zprávě Odvolací a revizní komise, ke kritickým slovům Ondřeje Lněničky. Obhajuje se před obviněními týkající se marketinkové firmy svazu STESu - smlovy mezi těmito dvěma subjekty Lněnička označil za nevvyhovující.

Hovoří také Milan Haškovec. "Pokud pan Lněnička má nějaké důkazy mého napojení na kauzu Záblatí, ať je předloží!"

12:12 Podruhé dnes mluví Jiří Kubíček. "Pane Károlyi, byl byste tak laskav, abyste mi vysvětlil, na jakém základě jste mě potrestal zákazem vykonávání funkce na 22 měsíců," obrací se k letitému šéfovi disciplinárky.

12:07 Startuje diskuze k přečteným zprávám. "Obdrželi jsme pouze dvě přihlášky do diskuze," říká Fousek. Jako první mluví Vladimír Trunda, předseda OFS Prostějov, kandidát do výkonného výboru - z "týmu" Ivana Haška. Rovněž kritizuje stávajcí poměry, hovoří o tom, jak se formovalo "Haškovo křídlo".

"Poznal jsem spoustu skvělých lidí, kteří jsou trefeni do hlavy fotbalovým míčem stejně jako já, hovoří nyní lehce pateticky. "Když mě nezvolíte a fotbal se změní, nebudu litovat."

12:01 Na pódium jde jeden z hostů, místopředseda UEFA Mifsud, jeden ze tří členů celoevropské organizace v sále. Kromě toho je přítomna ještě předsatvitelka FIFA. "Jak vidíte, pro FIFA i UEFA je český fotbalový svaz důležitým partnerem," říká Mifsud. A vyslovuje přání, aby předseda byl zvolen napoprvé. "Před čtyřmi lety jsem do Česka musel třikrát," vzpomíná.

11:58 Bernard skončil, jeho výstup byl o poznání kratší, než tomu bylo vu dvou posledních případů.

11:56 Další bod: svou zprávu předčítá předseda Arbitrážní komise ČMFS Stanislav Bernard. "I já volám po zlepšení vztahů, zejména právních vztahů." Mezitím mandátová komise spočítala všechny přítomné. "Dostavilo se všech 202 delegátů, 130 z České komory, 72 z moravské.

11:48 Lněnička polemizuje prakticky se vším, co Mokrý prohlásil.

"Vzhledem ke kauze Záblatí mi nezbývá nic jiného, než vyzvat stávající členy Výkoného výboru, aby nekandidovali. Pane Haškovče, nekandidujte, věděl jste o tom!" vyzývá Lněnička. "Pane Vacku, prosím, nekandidujte, není to v zájmu českého fotbalu!" říká odstupujícímu místopředsedovi svazu za ligu, který na ten samý post kandiduje.

O to samé žádá mimo jiné i Václava Chválu, předsedu pražského svazu. "Doufám, že se sejdeme v jiných časech. Lepších pro český fotbal," zakončuje svůj výstup. Poté, co se "obul" do výrazné části "Vinšova týmu" ("Pane Běláku, vy jste mi vyhrožoval žalobami!"), sklízí o poznání větší aplaus, než předtím Mokrý.

11:46 "Image Českomoravského fotbalového svazu je skutečně špatná. Kdo ji způsobil? Fotbal poškodil zejména odstupující výkonný výbor. Kauza Záblatí? Zinscenovaný proces, který svaz zcela záměrně prohrál," přichází Lněnička se závažnými obviněními. "Většina členů výboru v čele s Pavlem Mokrým nezasáhla," dodává.

11:45 Lněnička naopak kritizuje odstupující "fotbalovou vládu". "Došlo k plýtvání částky vyšší než 6 milionů korun, některé položky jsou nedostatečně zdokumentovány," říká o projektu Národního stadionu, který byl dočasně přerušen.

11:41 Předsedou mandátové komise byl zvolen Karel Kapoun, předsedou volební komise Jarimír Gajda, přednášejí sekretáři. Ty své předsedy volily v průběhu Mokrého projevu. Na řadu přichází další bod, bilanční zprávu přečte předseda Odvolací a revizní komise Ondřej Lněnička. "Já zprávu určitě nebudu číst celou," říká Lněnička o dvacetistránkovém elaborátu, který mají delegáti na svých stolech.

11:38 Mokrého projev už delegáty vcelku nudí, většina jich mezi sebou diskutuje, listuje v papírech, někteří čtou noviny či časopisy…

Dosluhijící předseda však pokračuje: "Přes všechny problémy se nedomnívám, že máme za sebou neúspěšné období," říká Mokrý větu, s kterou čeští fotbaloví fanoušci rozhodně nesouhlasí. "Upřímně věřím, že dnes předám pomyslné žezlo," ukončuje Mokrý projev. Sálem se rozléhá nesmělý potlesk.

11:35 Mokrý nyní řeší problematiku podpory sportu státem. "Stát sport dlouhodobě podhodnocuje, co se týká zdrojů," stěžuje si dosluhující předseda, jenž se do čela fotbalového hnutí dostal v roce 2004, když v podivném paktu s bývalým místopředsedou Košťálem porazil právě Ivana Haška.

"Jsem přesvědčen, že svým následovníkům nepředáváme zcela snědený krám, jak se někde objevovalo," čte Mokrý ze svých podkladů.

11:34 Na druhé straně stejného stolu, u něhož sedí se svou "skupinkou" Hašek, nechybí ani jeho soupeř v boji předsednické křeslo Luděk Vinš, podnikatel a majitel Viktorie Žižkov. Je obklopen delegáty, usmívá se, vypadá spokojeně.

11:26 Zatímco Mokrý hovoří ke všem delegátům, jeho možný nástupce Ivan Hašek mluví se svými spojenci Jiřím Kubíčkem a Daliborem Kučerou, kteří ale kandidují na místopředsedu za Moravu proti sobě. "Vybral bych si pana Kučeru, ale nesmíme zapomínat ani na Jirku Kubíčka. Je to jeden z nejpracovitějších, ale zároveň i nejkontroverznějších lidí v českém fotbale," předeslal Hašek s předstihem.

U Haška zůstávají Jindřich Rajchl, kterého by Hašek rád viděl na postu místopředsedy svazu za Čechy, a Luboš Kubík, bývalý skvělý fotbalista, jenž kandiduje do výkonného výboru.

Mokrý zatím dál připomíná úspěchy, kterého podle něj fotbal dosáhl na poli diplomacie.

11:23 Nyní je řeč o funcionářských úspěších, návštěvách předsedů UEFA Platinho a FIFA Blattera v Praze. "Velmi úspěšní jsme byli v grantech od těchto organizací," zní pozorně naslouchajícím sálem.

11:19 Brojí proti "exodu mladých hráčů". "Stačí se podívat na osudy nedávných juniorských medailistů," vrací se k odchodu mladíků po mistrovství světa v Kanadě. Poté mluví o zvýšení důvěryhodnosti první i druhé ligy.

"Došlo k personální obměně, ke zlepšení," tvrdí o rozhodčích. "Naopak v neprofesionálních soutěžích je třeba ještě učinit hodně práce".

11:18 Patrně i proto, že kredit českého mužského národního A týmu výrazně klesl, mluví dále Mokrý o úspěších ženské reprezentace a futsalu. Dále rozebírá českou klubovou stránku. "Na klubové úrovni ztrácíme," přiznává Mokrý. A zpětně oceňuje historický postup Slavie do Ligy mistrů v sezoně 2007 - 2008.

11:13 Mokrý dále hovoří o úspěších reprezentace, jak se národní tým po 16 letech probojoval na mistrovství světa, později nechyběl na Euru.

Mokrý připomíná úspěchy mládežnických týmů. Hovoří o tom, že fotbalový svaz pracuje dobře s mládeží. "Jedenadvaítka se poprvé od vítězství 2002 kvalifikovala v roce 2007 na mistrovství Evropy (tam ale nepostoupila ze skupina, tehdejší kouč Ladislav Škorpil byl později odvolán - pozn. red.)," připomíná Mokrý. V témž roce vybojovala obrovský úspěch dvacítka, když byla na světovém šampionátu v Kanadě stříbrná…

11:05 Obst nabádá delegáty, aby zaujali svá místa. Pavel Mokrý,dosluhující předseda svazu, začíná číst zprávu, kterou mají zároveň všichni delegáti na stole. Mokrý říká, že do funkce před čtyřmi lety vstupoval s tím, že chce sjednotit fotbalové hnutí.

"Bylo pro mě velkým zklamáním, že k uklidnění nedošlo," přiznává Mokrý. A zároveň mluví o osobách, které hnutí, brzdili, skandalizovali svaz, negativně ovlivňovali vnímání fotbalu - tím evidentně naráží na "rebela" Kubíčka. "Nechci nikoho očerňovat," říká ale vzápětí.

11:00 Po přestávce bude následovat bod: Zpráva o stavu rozvoje fotbalu v České republice a o činnosti výkonného výboru za volební období, která měla původně následovat až po volbě předsedy a ostatních členů výkonného výboru. Ale na návrh Petra Doležala byla předsunuta před ni.

10:52 Návrhová komise ve složení - Čechy: Lukáš Přibyl (Bohemians 1905), Vladimír Janata (KDS Pardubice), Jiří Kureš (OFS České Budějovice) - za Moravu: Miroslav Koutek (KFS Olomouc), Jaroslav Šula (OFS Třebíč) a Pavel Hadamczik (SFC Opava). Všichni jsou schváleni. Mandátová komise se hned ujímá úkolu, spočítá přítomné delegáty, následuje pětiminutová přestávka.

10:46 A jeho návrh je přijat! Naopak moravská komise je hladce ohlasována v navrženém složení. Zajímavé je zejména "odstavení" letitého teplického funkcionáře Františka Hrdličky, člena odstupujícího výkonného výboru, který do nového už překvapově nekandiduje.

10:43 Vystupuje předseda okresního svazu v Jablonci Ladislav Čičmanec, jeden z mužů, kteří dlouhodobě přemlouvali Ivana Haška ke kandidatuře, a navrhuje komplexní pozměňovací návrh - chce kompletně vyměnit celou českou komisi!

10:40 Nyní se volí Volební komise: navrženi za českou komoru František Hrdlička (FK Teplice), Jiří Smrž (FK Spartak Sezimovo Ústí), Přemysl Samšiňák (OFS Liberec), Tomáš Cigánek (PFS), za Moravu Jaromír Gajda (Sigma Olomouc), Radek Rabušic (MSK Břeclav), Milan Rác (OFS Jeseník), Karel Jarůšek (1.FC Brno).

10:38 Všichni zmiňovaní jsou bez připomínek zvoleni.

10:37 Na pořad dne přichází bod 6: Volba členů Mandátové komise, Volební komise a Návrhové komise a dalších osob podle jednacího řádu ČMFS. Nejprve se hlasuje o Mandátové komisi: navrženi jsou za Čechy Karel Karel Kapoun (OFS Česká Lípa), Marek Pilný (OFS Trutnov) a Richard Jukl (FC Hradec Králové), za Moravu Martin Oplt (OFS Kroměříž), Jaroslav Jurik (SK Uničov) a Zdeněk Tulis (FC Vysočina Jihlava).

10:28 Jeden z delegátů navrhl pozměňovací návrh v Jednacím řádu, který přijat nebyl. Nikdo další se o slovo nehlásí. Schvaluje se tak současný Jednací řád a Volební řád, který je jasně chválen, jen jeden člen české komory se tedy zdržel hlasování, všichni ostatní návrh přijali.

10:20 Na pořad přijde bod 5 programu: schválení Jednacího a Volebního řádu. Ale nejprve jeden z delegátů vystupuje s další scestnou poznámkou, Fousek mu opět vysvětluje…

10:16 Dílčí změna jednoho z delegátů bude, zdá se odsouhlasena, odhadem většina deelgátů je pro. Ano, pro je v české komoře 107, v moravské 72 delegátů. Pozměňovací návrh byl schválen.

10:15 V sále se rozebírají víceméně legislativní věci, nejprve Kubíček, poté Obst vysvětlují delegátům záležitosti, které jim podle všeho nejsou jasné.

10:11 Na zasedání dochází k prvním zbytečným hádkám. Slovo si dnes poprvé vzal Jiří Kubíček, jeden z místopředsedů dosluhujícího výkonného výboru a největší kritik vedení…

10:06 U pultíku si vzal slovo opět Doležal, žádá o další dílčí změnu.

10:05 Ano, je to tak, Doležalův návrh byl drtivou většinou delegátů přijat, časový harmonogram valné hromady se tak mění.

10:01 Sčítají se hlasy, ale odhadem se zdá, že Doležalův pozměňovací návrh bude schválen.

9:59 Valná hromada schvaluje 19ti bodový program valné hromady, k pultu předstoupil Petr Doležal, generální ředitel Slavie a člen "Haškova týmu", který požaduje změny…Nejprve pořaduje zprávy z odvolací a revizní komise, až pak volbu.

9:57 Dusluhující šéf svazu navrhl Richarda Beneše, který vede pražský klub Radlice, ale byl na návrh jednoho z delegátů přehlasován

9:55 Předsedajícím valné hromady byl zvolen Petr Fousek, bývalý generální sekretář svazu a stoupenec jednoho z kandidátů Ivana Haška. Jako svého asistenta si vybral bývalého předsedu Jana Obsta.

Autor: Jan Hamrník

27.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Andrej Babiš.
9

ANALÝZA DENÍKU: Voliči hlasovali proti klasice

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
46 9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Grémium ČSSD naplánovalo mimořádný sjezd. Bude v dubnu

Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec. V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. Podle Chovance grémium řešilo technické věci, ale také taktiku pro jednání.

TOP 09: Slzy i volání po Kalouskově rezignaci

Pomáhej nám pánbůh. Těmito slovy ukončil svůj projev po sečtení všech hlasů čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Topka právě utrpěla drtivou porážku, do sněmovny se dostala jen s odřenýma ušima. Z dosavadních 26 mandátů obhájila jen sedm. Nezískala dokonce ani prvenství ve „své“ tradiční baště – v hlavním městě, kde byl lídrem. Tam skončila až čtvrtá.

Diktátor Mugabe nebude velvyslancem dobré vůle, šéf WHO po kritice obrátil

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) podlehl bouři nevole, kterou rozdmýchalo přidělení titulu Velvyslanec dobré vůle dlouholetému prezidentovi Zimbabwe Robertu Mugabemu. Přestárlý jihoafrický dikátátor se tak zdravotnickým embasadorem nestane.

Extraliga po 16. kole: Zlín slavil v mocném finiši. Vondrka odbrzdil Piráty

/FOTOGALERIE/ Že na vítězství stačí necelé tři poslední minuty zápasu doma ukázali hokejisté Zlína v mocném finiši. Zlínští hostili Liberec, který v samém závěru pohodlně vedl 2:0. Jenže Zlín v 58. minutě snížil Robertsem Bukartsem a v čase 59:44 vyrovnal Freibergs. Obě branky dali domácí při hře bez brankáře. V následném prodloužení vystřelil Beranům dva body Honejsek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení