"Já si to ještě ani pořádně neuvědomuji," říkal po sobotním zápase devětadvacetiletý brankář.

Když už se trochu vzpamatoval, vyříkal se do televize, pokračoval: "Pro mě byl vždycky sen dát gól. Odmala jsem si představoval, že půjdu na standardku a dám gól. Teď se to splnilo, takže jsem si to jako by vysnil," dodal Zlámal po utkání čtvrtého ligového kola.

Po své trefě si svlékl dres a v naprostém transu běžel slavit ke kotli hostů. "Brankář to má v tomhle těžší, když chytne nějakou šanci, nemůže moc jásat a musí emoce ukočírovat. Když se ale nějakému brankáři podaří dát gól, o to víc si to musí vychutnat, protože moc jich asi nebude. Pro mě to byla obrovská euforie," připustil Zlámal.

"Když jsme se o tom vždycky z hecu bavili s kamarády, tak jsem říkal, že až dám ligový gól, tak vysvleču dres a poběžím s ním až po dálnici na Moravu a ať mě nikdo čtyři dny nečeká na tréninku. Ale to byla nadsázka a na trénink půjdu," dodal s úsměvem bývalý brankář Zlína, Olomouce, Liberce nebo Slavie.

Skórovat mohl už z prvního rohu, ale míč ještě ideálně netrefil. Já to jenom trošku tečoval. Byl jsem hodně naštvaný, že jsem na ten balon víc nepočkal," líčil dramatické okamžiky.

Z následující standardní situace už umístěnou hlavičkou překonal kolegu, brankáře Dukly Filipa Radu. "Už jsem se z toho poučil a říkal si, že si počkám a trknu to tam," konstatoval.

Trenér Bohemians 1905 Roman Pivarník, pod kterým hrál i v Olomouci, ho v podobné situaci poslal k soupeřově brance poprvé. "Nepamatuju si, kdy by mě trenér Pivarník poslal na poslední standardku, vždycky mě posílali jiní trenéři. Teď mě poprvé poslal on a snad tam půjdu i příště, když budeme prohrávat o gól," dodal Zlámal.

Stal se pátým gólmanem, který skóroval v české nejvyšší soutěži. Ostatní brankáři se ale prosadili z penalt.

Trefili se Petr Kouba, Radek Černý, Radek Sňozík a rekordmanem je Zdeněk Jánoš s celkem třemi zásahy.