"Je to tak zvláštní rok, že ho nemůžeme považovat za běžný. Řekněme, že jsme o rozhodnutí začali debatovat nejméně před dvěma měsíci. Není to lehké rozhodnutí, ale museli jsme přijmout fakt, že by letos nešlo o normálního nebo typického vítěze Zlatého míče," prohlásil Ferré.
"Co nás opravdu znepokojovalo, bylo to, že by cena nemohla být spravedlivě udělena. Sezona začala s určitými pravidly a skončila s jinými. V lednu a únoru se fotbal hrál před plnými tribunami. Od května a června ale už s prázdnými ochozy," konstatoval Ferré.

Absence diváků nebyla jediným faktorem, který do rozhodnutí pořadatelů zasáhl. "Začalo se se střídáním pěti hráčů namísto tří a v některých soutěžích nastaly další změny. Zejména v Lize mistrů, kterou bude dohrávat osm nejlepších, přičemž se ale nejprve hrálo na dva zápasy systémem doma-venku," uvedl Ferré.
Nejprestižnější evropská soutěž vyvrcholí v srpnu. Čtyři osmifinálové dvojice se dohrají klasickým odvetným utkáním, ale od čtvrtfinále se osm nejlepších celků utká o "ušatý" pohár turnajovým způsobem. Rozhodovat se bude v Portugalsku na jeden zápas místo tradičních dvou. Stejným způsobem se v Německu zrodí vítěz Evropské ligy.
Pozměněný formát Ligy mistrů
Kvůli odložení mistrovství Evropy a jihoamerického šampionátu Copa América by se podle Ferrého na ocenění výrazně podepsal pozměněný formát Ligy mistrů. "O Zlatém míči by rozhodly pouze tři zápasy, čtvrtfinále, semifinále a finále. Ve fotbale nastala spousta změn, které jsou naprosto legitimní a které nezpochybňujeme s ohledem na celosvětovou zdravotní krizi. Letošní rok ale nemůžeme považovat za typický. Mimořádné okolnosti vedly k výjimečnému rozhodnutí," vysvětlil Ferré.
Počítá s tím, že příští rok bude Zlatý míč opět udělen, podmínky ale musejí být pro všechny stejné. "Z hlediska spravedlnosti by šlo o menší problém, jelikož letos se sezona rozdělila na normální a nenormální část. Představte si, že v roce 2021 budou všechny zápasy bez diváků a s pěti střídáními. Tomu bychom se přizpůsobili, protože by to bylo srovnatelné," uvedl Ferré.

Tradiční anketu v letech 2010 až 2015 pořádaly mezinárodní federace FIFA s časopisem France Football. Jejich spolupráce ale skončila a od roku 2016 vítěze Zlatého míče vyhlašuje opět pouze francouzský magazín, jako tomu bylo v období 1956 až 2009.
France Football začal udělovat Zlatý míč v roce 1956 na základě hlasování novinářů. Nejprve bylo ocenění určeno pro nejlepšího evropského hráče, později pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě a od roku 2007 se anketa otevřela hráčům z celého světa. Jako první ji vyhrál Angličan Stanley Matthews, v roce 1962 obdržel cenu Josef Masopust a v roce 2003 jako druhý Čech v historii Pavel Nedvěd.
Rekordmanem je s šesti triumfy Argentinec Lionel Messi z Barcelony. Ten se loňským ziskem Zlatého míče v čele prestižní ankety osamostatnil od Portugalce Cristiana Ronalda z Juventusu Turín.