„Byl jsem v Moskvě někdy před třiceti lety, ještě za Sovětského svazu. Dnes je to úplně jiné město, evropské. Říká se mu perla Východu,“ potvrdil svůj přehled zlínský trenér Bohumil Páník. Vzápětí ale upozornil: „Na výlety nebudeme mít čas ani myšlenky.“

Na ševce totiž čeká fotbalová šichta. Lokomotiv okupuje druhé místo v ruské soutěži a ve skupině F v Evropské lize je hlavním adeptem na vítězství.

Kouč hráčům věří

Pouť odstartoval remízou 0:0 na půdě dánské Kodaně. A právě odtud čerpal zlínský odborník v přípravě nejvíce poznatků.

„Kodaň hraje podobně jako my, v rozestavení 4-4-2, a má výborné mužstvo. Přesto tam Lokomotiv udržel čisté konto. Navíc podnikal nepříjemné útoky. Je to ještě silnější celek než Tiraspol,“ připomněl Páník prvního soupeře Zlína, se kterým uhrál bezbrankový stav.

Nicméně fotbalový styl čeká jeho svěřence dost podobný. „Lokomotiv také praktikuje vzadu zónu ve třech obráncích. Míče hráči rozehrávají v diamantu a postupně se dostávají do útoku. Mužstvo je fyzicky obrovsky silné a je poctivé směrem dozadu. Pilně pracuje celých devadesát minut,“ vypíchl 60letý kouč.

Zlín vsadí na poctivý fotbal

Moskvané jsou jasným favoritem zápasu a dá se očekávat, že pro ševce bude duel mimořádně obtížný. Tým je však odhodlaný porvat se o další bodový zisk.

„Budeme chtít hrát náš poctivý fotbal. Pokud se vyvarujeme hrubých chyb v obraně, tak věřím, že budeme nebezpeční i v útoku. Bod by byl pro nás úspěchem,“ pronesl Páník.

V cestě za dobrým výsledkem bude záležet také na tom, jestli zlínští fotbalisté setřepou nervozitu. V utkání s moldavským Tiraspolem jim zpočátku svázala nohy.

„Diváků bude více než v Olomouci a budou na straně domácích. Věřím však, že jsme trošku obroušení. Máme za sebou těžká utkání s Tiraspolem, s Plzní a se Slavií. Navykli jsme si na styl hry s kvalitnímu mužstvy, což nás posunulo dále,“ věří Bohumil Páník.

Potvrdí to ševci?