Oproti sobotnímu ligovému duelu udělal v základní jedenáctce pět změn. Místo Dostála, Jugase, Matejova, Hnaníčka a Holíka nastoupili brankář Holý, obránci Malý, Hubáček a záložníci Traore, Štípek.

Nesehranost sestavy se možná projevila v úvodních minutách utkání, kdy byl Tachov nebezpečnějším týmem. Vše ale změnila 17. minuta, kdy se trefil Diop.

„Soupeř nám dvakrát zahrozil. Ještěže jsme z toho nedostali gól. Ten jsme pak dali my a tím jsme zápas dostali pod kontrolu," oddechl si devětapadesáti­letý kouč.

Stejný pohled nabídl i tachovský trenér Pavel Vaigl. „V první čtvrthodince jsme hráli celkem dobře. Měli jsme tam nějakou pološanci, ale bohužel jsme ji neproměnili. Po vedoucí brance už Zlín dominoval," uvedl.

Páník ocenil soupeře

V dalším průběhu se z branky radovali ve 38. minutě David Štípek, který tak okořenil návrat po zranění, ve 48. minutě Harba, jenž potvrdil střeleckou formu z ligy, a v 71. minutě střídající Holík.

„Kontrolovali jsme utkání, ale i nadále se objevovaly momenty, kdy domácí zahrozili. Určitě si vypracovali několik situací, z nichž mohli dát góly," upozornil Páník, který tak ocenil třetiligový celek.

Pozitivně jak o svém týmu, tak o Zlínu mluvil také jeho protějšek. „Na soupeři bylo vidět, že nic nepodcenil a na zápas se dobře připravil. Vyhrál zcela zaslouženě. Chtěl bych ale za předvedený výkon pochválit i naše hráče. Škoda že se alespoň jedna naše šance neujala," zamrzelo Vaigla.

Ševci zopakovali v poháru výsledek z 2. kola v Třebíči a těší se na další fázi soutěže. V první lize odehrají další utkání po reprezentační přestávce v sobotu 15. října na hřišti Teplic.

Český fotbalovýpohár - MOL Cupu, 3. kolo:

Tachov - Zlín 0:4 (0:2)
Branky: 17. Diop, 38. Štípek, 48. Harba, 71. Holík. Rozhodčí: Hrubeš.
Sestava Zlína: Holý - Pazdera, Malý, Hájek, Hubáček - Kopečný, Traore, Janíček, Štípek (76. Matějov) - Harba (61. Holík), Diop (55. Fantiš). Trenér: Páník.