„V této fázi potřebuje fotbalový klub můj přímý dohled a mé fungování v něm tak bude mnohem intenzivnější. Do té doby, než se některé věci dají do pořádku," vysvětlil své rozhodnutí Zdeněk Červenka, který současně potvrdil, že rozhodně neuvažuje nad prodejem klubu. „Poslední kroky rozhodně nejsou činěny se záměrem zlínský fotbal prodat," potvrdil.

Sportovní úsek A-mužstva tak dostal na starosti manažer pro mezinárodní vztahy a sportovní rozvoj klubu Zdeněk Grygera. Sportovním manažerem mládežnických týmů včetně třetiligové juniorky je nově Marek Kalivoda ve spolupráci s Markem Háblem coby vedoucím sportovního centra mládeže.

Ekonomický úsek spadá do gesce Martiny Nejedlé a Lucie Pavlíčkové, technickým ředitelem byl jmenován Jakub Holcman. Bývalý ředitel klubu Milan Plesar dál zůstává v klubu, nově se ale bude věnovat oblasti marketingu a reklamy.

„Všechny tyto změny byly připravovány již delší dobu v návaznosti na postup do nejvyšší domácí soutěže a v souvislosti s poznatky posbírané a vyhodnocené z jarní části sezony," upřesnil majitel a šéf klubu, jenž věří, že se týmu bude dařit podobně, jako v úvodních dvou kolech.

„Současné vedoucí postavení mě potěšilo, ale radost si děláme někde jinde," pousmál se úspěšný podnikatel. I proto před víkendovým třetím ligovým vystoupením na půdě pražské Sparty má jasno, kdo bude v roli favorita. „Jsem realista, my můžeme opět jen překvapit. I přes skvělý vstup do soutěže dál zůstává našim cílem záchrana," pousmál se Zdeněk Červenka.