"Určitě se o to chceme porvat. Jsou ještě dva zápasy. Sami víme, že skupina je hodně vyrovnaná. Chceme se ještě poprat o postup," řekl Pivarník novinářům před odletem do Říma.

Jeho celek z dosavadních čtyř zápasů ve skupině třikrát remizoval a jednou prohrál. Na postupovou druhou příčku, kterou momentálně drží Austria, ztrácí dva body.

"Víme, že je ještě důležité, jak bude hrát Austria s Astrou. Pokud by remizovala, při té konstelaci by nám možná stačilo vyhrát v posledním zápase doma s Austrií. Těch otazníků je tam víc," podotkl Pivarník.

Vídeň pod drobnohledem

"Zápas Austrie s Astrou může hodně napovědět, ale pokud se chceme udržet bez ohledu na druhý zápas, chce to vyhrát. Pokusíme se ten zápas zvládnout tak, abychom v posledním zápase byli ve hře o postup. Já možná v druhém poločase budu vědět, jak se vyvíjí druhý zápas, ale hráče tím moc zatěžovat nejde," dodal devětačtyřicetiletý trenér.

Lídr české ligy na úvod skupiny překvapivě remizoval doma s AS Řím 1:1 a dokonce sahal po výhře. "Určitě jsme proti AS Řím doma odehráli nejlepší zápas ve skupině. Uvidíme, jak se nám podaří ten výkon zopakovat venku. Víme, že je to nejtěžší zápas skupiny. Střetli jsme se se všemi soupeři a AS Řím je hodně silný. Je to špičkové mužstvo italské ligy, tu kvalitu má obrovskou," podotkl Pivarník.

Vzpomínka na slavnou výhru

Plzeň v roce 2013 dokázala v Itálii zaskočit jiného favorita Neapol a v kádru Viktorie je stále několik pamětníků tehdejšího vítězství 3:0. "Zopakovat se to dá. Je to také věc nabitého programu AS Řím, je to otázka i toho, zda vás soupeř dokáže trošku podcenit. Ale to si moc nemyslím. Tím, že AS ještě nemá jistý postup, musí k tomu přistoupit zodpovědně. Viděli jsme hned v tom prvním zápase u nás, že nespekulovali a postavili to nejlepší, co mají," řekl Pivarník.

K výhře v Římě se podle něj musí sejít více věcí. "Je důležité, abychom ustáli krizové situace, protože v každém zápase jsou, a dokázali proměnit své šance, pokud si je vytvoříme. Musíme podat kompaktní výkon," uvedl Pivarník.

"AS Řím dává hodně balonů za obranu. Zatímco my dáváme hodně gólů po stranách, oni dávají 80 procent gólů ze středu za obranu. Doma jsme si to pohlídali, uvidíme, jak se nám to podaří venku," dodal.