Lékař reprezentačního týmu Petr Krejčí novinářům řekl, že Rosický odjel do české metropole kvůli lepším možnostem léčby v motolské nemocnici. "Léčba, kterou jsme chtěli zkusit, tady (ve Vratislavi) nejde udělat," uvedl Krejčí, aniž by hovořil konkrétněji.

Fyzioterapeut Kolář, v jehož péči nyní Rosický je, nechtěl spekulovat, jaké jsou šance na fotbalistův start ve čtvrtečním zápase. "Je to otevřené. Jakýkoli nález na Achillově šlaše je signálem závažného problému. Nasadili jsme další účinnou léčbu. Každopádně platí, že tento typ zranění je výrazně nepříjemnější pro fotbalisty než třeba pro hráče ledního hokeje," citoval Koláře web aktualne.cz.

Kvůli zdravotním potížím Rosický střídal v poločase úterního utkání s Řeckem. V rozhodujícím zápasu základní skupiny proti domácímu Polsku v sobotu nenastoupil, v sestavě ho ve středu záložní řady nahradil Daniel Kolář.

Po postupu do čtvrtfinále, v němž se český tým ve čtvrtek ve Varšavě utká s Portugalskem, Rosický připustil, že momentálně není příliš pravděpodobné, že by se dal do té doby do pořádku, aby mohl nastoupit. "Šance je, ale není veliká," řekl jednatřicetiletý středopolař londýnského Arsenalu.