"Patrik Schick měl fantastickou sezonu a ukázal, že na pozici středního útočníka patří mezi absolutní špičku. Na světě je jen pár hrotových útočníků jeho formátu. Prodloužení smlouvy s takovým hráčem ukazuje ambice celého klubu," uvedl sportovní ředitel Bayeru Simon Rolfes.

Adam Hložek v dresu Sparty
Vzhůru za Schickem. Hložek míří do Leverkusenu, vznikne útok českých hvězd

Schick přišel do Leverkusenu v září 2020 z AS Řím, předtím hostoval v Lipsku. V bundeslize má na kontě 43 branek v 78 utkáních, jasně nejvydařenější ze tří sezon v Německu byla ta uplynulá. V ní bývalý hráč Sampdorie Janov, Sparty nebo Bohemians 1905 nastřílel v 27 zápasech 24 gólů a za suverénním Robertem Lewandowským z Bayernu obsadil druhou příčku v tabulce střelců.

Schick je po operaci v pořádku

"Cítím se tady dobře, ale hlavně náš tým má slibnou budoucnost. Postup do Ligy mistrů je dobrý první krok. Tenhle tým ale může dosáhnout i na další úspěchy, z toho důvodu jsem i prodloužil smlouvu," řekl Schick, který se na začátku týdne podrobil operaci třísel. Český útočník v krátkém videu na sociálních sítích pozdravil fanoušky a ujistil, že zákrok proběhl v pořádku.

Trenér Jaroslav Šilhavý
Trenér sčítal omluvenky. Je mi líto, že nemáme nejsilnější tým, řekl Šilhavý

Schick ale podle plánu vynechá červnovou Ligu národů. Druhý nejlepší střelec loňského Eura tak zatím nerozšíří svoji reprezentační bilanci 33 zápasů a 17 gólů.