Ačkoliv to není tak dlouho, co zamířil na zahraniční angažmá, v němž si zahrál i Ligu mistrů, tak slovenský záložník Patrik Hrošovský se svým působením v belgickém Genku příliš spokojený není.

A jak zjistil server idnes.cz, mohla by být východiskem z jeho nespokojenosti právě smlouva s pražskou Slavií. Ještě nedávno byla ve hře i konkurenční Sparta, mluví se i o návratu do Plzně, jenže Genk prý chce hráče pustit jen na přestup, což v Plzni vidí jako problém.

V Edenu by Hrošovského čekala opět pohárová Evropa. Slavia má totiž již nyní jistou minimálně účast v základní skupině Evropské ligy, bojovat ale bude v play off i o Ligu mistrů.

Za rok v Belgii zasáhl osmadvacetiletý fotbalista do jednadvaceti ligových utkání, v nichž dal jeden gól. Pětkrát se v dresu Genku představil i v nepříliš úspěšném vystoupení v Lize mistrů, když jeho klub získal ze šesti zápasů jediný bod. V letošním ročníku si však ještě nezahrál, a to mají v Belgii za sebou už čtyři ligová kola.

Navzdory tomu ale figuruje v nominaci reprezentačního trenéra Pavla Hapala na dvojzápas Ligy národů proti ČR a Izraeli.

Otázkou je odstupné za slovenského reprezentanta, do Belgie odešel ze západu Čech za 130 milionů korun. Smlouvu v Genku má až do června 2024.