Pardubicemi se v úterý vpodvečer prohnalo tornádo. Po sedmnácté hodině strhlo dvě tovární haly v městské části Staré Čívice. Nikdo nebyl zraněn.

Zdroj: DENÍK/Jiří Sejkora

Sněmovna rozhodla, že věk odchodu do důchodu se bude postupně zvyšovat, výpočet penzí se od října kvůli rozhodnutí Ústavního soudu změní ve prospěch lidí s vyššími příjmy.

Zdroj: Deník/Šimánek Vít

Věci veřejné na středeční jednání lídrů koaličních stran k dalšímu fungování vlády přijdou s požadavkem, aby měly čtyři stranické ministry. Oznámil to předseda strany Radek John.

Věci veřejné na středeční jednání lídrů koaličních stran k dalšímu fungování vlády přijdou s požadavkem, aby měly čtyři stranické ministry. Oznámil to předseda strany Radek John.

Zdroj: Deník/Jeníček Luboš

Poslanecká sněmovna v úterý schválila první část zdravotní reformy. Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění zvyšuje poplatek za hospitalizaci ze 60 na 100 korun denně a umožňuje zavedení takzvaných standardů zdravotní péče.

Zdroj: čtk

Předseda představenstva ČD Cargo Jiří Vodička byl odvolán představenstvem mateřských Českých drah kvůli nestandardním odměnám svých podřízených. Dohodou ukončil pracovní poměr také ombudsman ČD Petr Fejk.

Zdroj: Deník/Martin Divíšek

Pět lidí zemřelo a více než dvě desítky osob se zranily při úterní nehodě rumunského autobusu v Maďarsku. Autobus se čelně srazil s kamionem se slovinskou poznávací značkou.

Zdroj: DENÍK/Petr Šimr

Češka Petra Kvitová zahájila obhajobu loňského semifinále ve Wimbledonu hladkou výhrou 6:2 6:2 nad Američankou Glatchovou. Radek Štěpánek vedl nad španělským soupeřem Fernandem Verdaskem 2:0 na sety a ve čtvrté sadě měl mečbol, nakonec však prohrál.

Zdroj: ČTK/AP/Anthony Devlin

NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍK.CZ
George Ezra: Budapest v Berlíně.
DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdroj: Deník/Hana Langrová