Švédsko ale kulinářskému světu dalo také další velmi oblíbenou specialitu. Výborné, a přitom na přípravu neskutečně snadné brambory Hasselback.

Jde o docela obyčejné pečené brambory, nakrájené tak, aby připomínaly vějíř či harmoniku. Nejen, že to vypadá efektně. Ono to i skvěle chutná. Zatímco povrch brambory je dozlatova pečený a křupavý, její vnitřek vás hýčká svou krémovou konzistencí.

Brambory jsou čtvrtou nejkonzumovanější plodinou na světě – hned po rýži, pšenici a kukuřici
Češi bez brambor? Šišatého šperku sní každý sedmdesát kilo ročně

Suroviny na 4 porce
(základní recept)

12 středně velkých brambor
4 lžíce másla
2 lžíce strouhanky
sůl

K přípravě použijte běžné brambory střední velikosti a podlouhlého nebo oválného tvaru. V sezoně nových brambor sáhněte po odrůdě Charlotte. Původní recept z první poloviny minulého století kromě brambor obsahuje už jen kvalitní strouhanku, sůl a máslo.

Předehřejte troubu na 220 stupňů a v mezičase v rendlíku rozpusťte máslo. Brambory krájejte na varhánky v hluboké vařečce tak, abyste hlízu nikdy nerozkrojili celou. Naklaďte brambory na pekáč lehce vymazaný máslem, potřete je štědrou porcí rozpuštěného másla a posypte solí. Pečte asi půl hodiny, poté je potřete zbylým máslem, posypte strouhankou a dopečte zhruba čtvrthodinku doměkka. Na másle opravdu nešetřete – právě ono dodá pokrmu lákavou krémovost.

Bramborám Hasselback to sluší na jednom talíři se sváteční pečínkou, hovězím steakem i čtvrtkou grilovaného kuřete.

Přidáním dalších ingrediencí z nich snadno vykouzlíte hlavní chod, třeba pořádnou večeři. Zaměňte strouhanku za parmazán, do másla prolisujte česnek, navrch přidejte kopeček zakysané smetany a kostičky opražené slaniny. Pohrát si můžete i s různými bylinkami.

Americké brambory podle foodblogera
Chutné a rychlé. Vyzkoušejte americké brambory s domácí česnekovou majonézou

Tyhle parádní sváteční brambory vymysleli Švédové ve vyhlášené restauraci Hasselbacken („Lískový svah“), která v hlavním městě Stockholmu funguje už od roku 1853.

První recepty na brambory Hasselback se ve švédských kuchařkách a novinách objevují ve 30. a 40. letech 20. století.