Trochu neobvyklé chlebíčkové bistro se nachází v Libni. Jde o již zavedený podnik, vždyť hosty vítá od roku 2015. Cílem bylo vytvořit bistro, kde se budou používat výhradně rostlinné suroviny. Navíc kladou důraz na čerstvost a kvalitní ingredience.

Veganské chlebíčky

Specialitou bistra jsou veganské chlebíčky. Ty připravují přímo před zraky zákazníků a to během celého dne, aby byly stále čerstvé. Přestože jsou určeny primárně veganům, jistě si na nich pochutnají i ti, kteří rostlinnou stravu neupřednostňují.

Havajská miska poké bowl patří v současnosti k největším trendům v gastronomii.
Specialita z rýže a ryb. V Poke Hausu vám nakrájejí havajské chutě

V nabídce mají chlebíček vajíčkový bez vajec, rajčatový se sojanézou, s bylinkovým tvarohem a kaviárem, avokádový s koriandrem, s bramborovým salátem ze sojanézy se sušenými rajčaty, s pestem ze sušených rajčat dozdobený artyčoky, se salátem Coleslaw, s cizrnovým hummusem, s červenou řepou a křenem, s paštikou z uzeného tofu, mrkvový s petrželovou remuládou, s pochoutkovým salátem z rostlinného salámu, mořský s řasou nori a chlebíček, jenž uspokojí i masožravce s cibulovým sádlem.

Pomazánky mažou na francouzské kváskové pšeničné bagety. Pokud nemůžete lepek, po domluvě vám připraví chlebíček z bezlepkového krekru, případně vám pomazánky prodají domů.

Vepřová játra s bramborovu kaší
Oběd nebo večeře za pár korun. I levné maso může být pochoutkou

Cena jednoho chlebíčku je 30 Kč. Vedle nich každý den připravují jinou zeleninovou polévku, vitaminy tu můžete doplňovat i prostřednictvím čerstvých ovocných a zeleninových šťáv.

Mlsné jazýčky uspokojí místní sladkosti zdravé veganské dortíky, sušenky, chia pudinky či datlové pralinky. Vše doplňuje už jen kvalitní káva. Všechny kávové nápoje vám navíc připraví i bez kofeinu. Více se dozvíte na stránkách www.chlebicekstore.cz. Aktuální nabídku naleznete na jejich facebookových stránkách www.facebook.com/chlebicekstore.

Kontakt: Chlebíček store, náměstí Dr. Václava Holého 3, Praha 8. Chlebíčky lze objednávat na telefonním čísle +420 775 513 850.

Pavel Maurer
Maurerovu výběru tradičně vévodí Praha. Do desítky pronikla restaurace z Přerova