Původně své kořeny zapouštěla v Indii, dnes se však pěstuje téměř ve všech teplých koutech světa. Oblíbená je však stále stejně: Egypťané a Římané ji používali pro její údajné omlazující účinky, v renesanci byly vonné silice z citronely používány v Asii k výrobě parfémů a dováženy do Evropy, kde byly nejvíce oceňovány zejména evropskou smetánkou.

Ostatně citronová tráva se používá v kosmetickém průmyslu dodnes – například při výrobě mýdel či již zmiňovaných parfémů. V tropických zemích byla a dodnes stále je využívána k odpuzování hmyzu. A naplno si ji můžete užít i doma – například k uklidňující koupeli.

Vaříme s citronovou trávou

Vraťme se však do kuchyně: to nejlepší z jejích vlastností dokáže nejlépe využít kuchyně vietnamská a thajská, kde se používá již po staletí a mistrovství jejího použití je zde znát. Citronová tráva má dvě části, podobně jako pórek, jemnou světlou a pevnější tmavou.

Ta světlá se může jemně nakrájet a vařit přímo s pokrmem. Ta pevnější se většinou sváže do svazku, také se vaří společně s jídlem, ale před podáváním se z něj vyndá. A platí, že čím déle se lemongrass vaří, tím více aroma uvolní. Jemnou bílou část zase můžete přidat do zeleninových salátů. S citronelou se většinou potkáme při přípravě karí, polévek či ragú.

Pokud narazíte na přípravu ryby na asijský způsob, citronová tráva rozhodně nebude chybět. Můžete si z ní připravit i čaj (údajně podporující trávení) – ať už „čistý“ nebo ve spojení se zeleným čajem. V severním Maroku je využívána k dovonění zeleného mátového čaje. Ale citronela se díky svému aroma neztratí ani při přípravě dezertů – ovoní sušenky, dorty či krémy.

Ač se citronová tráva tváří jako super exotická rostlina, není problém ji pěstovat doma za oknem, vyžaduje však hodně sluníčka, aby plně rozvinula své aroma. Rostlinky jsou již běžně k sehnání v zahradnictví, nebo je možné si přes internet objednat semínka.

Rostlina se sklízí postupně jenom tím, že se utrhne pár trsů. Citronela se však bez problémů může usušit či zamrazit, dokonce se dá sehnat i mletá a na její jemné vůni se vůbec nic nezmění.

Text: Renata Dvořáková/Pozvání na cestu

Kuřecí prsa s citronovou trávouSuroviny: 200–300 g kuřecích prsou, 4 stonky citronové trávy, 4 stroužky česneku, 1 chilli papričky, 1 lžička medu, 3 lžíce sójové omáčky, 1 lžíce olivového oleje

Postup: Pokrájejte kuřecí prsa na menší kousky, citronovou trávu smotejte do svazku. Rozpalte olivový olej a přidejte na slabé plátky nakrájený česnek a chilli papriku. Za stálého míchání nechte rozvinout chutě. Vhoďte kuře, citronovou trávu, med a sójovou omáčku a nechte lehce podusit. Před podáváním nezapomeňte vyndat citronovou trávu a servírujte s rýží.