„Sen to byl vždy spíše mého manžela, který si už od mala hrál s brouky a červy. Dokonce měl nasazené červené a černé mravence na pozorování toho, jak mezi sebou bojují. Já jsem nejprve trochu váhala, ale nakonec mě to také pohltilo,“ prozradila o začátcích firmy Worm Up Eva Sloupenská.

Počáteční zdrženlivost provází podle jejích slov i většinu lidí, kteří vidí červíky na talíři. Po jejím překonání jsou však chutí mile překvapeni.

„Často jim chuť červů připomíná smaženou cibulku nebo popcorn. Nabízíme je naslano, jenom usušené. Nejlíp se proto hodí pouze k zakusování k pivu či vínu. Oproti běžným brambůrkům jsou však zdravé a vyvážené,“ vypíchla Eva Sloupenská největší výhody potraviny nové generace.


Kdo by si však myslel, že stačí vyjít na zahradu, sebrat první červy, co uvidí, a udělat si je na pánvi, byl by na omylu.

„Pro naše potřeby zakupujeme larvy na speciálních farmách, kterých je v Česku hned několik. Poté je uvaříme, dochutíme a usušíme,“ vysvětlila Eva Sloupenská.

Červi byli na Garden Food Festivalu v Uherském Hradišti však jenom jednou z několika rarit, kterou měli možnost návštěvníci ochutnat. Krom hamburgrů na několik způsobů a specialit od finalistů soutěže MasterChef, bylo nabízeno také hadí maso či žabí stehýnka.

„Já sama se těším na ochutnání pštrosích specialit. Spíš jenom ze zvědavosti mě zajímá chuť, ale určitě to bude i dobré,“ prozradila Hradišťanka Tereza Sládková.

Ochutnávku mezinárodní kuchyně navíc po celou sobotu a neděli ve Smetanových sadech doplňovali výstupy kuchařských guru na hlavním pódiu gastrofestivalu.

„Festival hledal nové útočiště tohoto ročníku, kdy se v minulosti konal ve Zlíně. Organizátory jsme proto oslovili s nabídkou Hradiště a místního parku, což se jim zalíbilo. Já sám se těším na asijskou kuchyni nebo třeba peruánské speciality,“ dodal za organizátory akce Marek Pochylý.

Jak jíst červíky?
V obchodech jsou k dostání červi, kteří jsou už tepelně zpracování do finální podoby, a proto slouží jako zakusování například k pivu či vínu. Kdo by chtěl červy zakomponovat do některého ze svých oblíbených receptů, pak nejlépe zkombinuje usušené larvy s těstovinami či rýží. Při běžném postupu v přípravě například rizota jednoduše na závěr posype hotové jídlo celými nebo nadrcenými usušenými larvami. Přidat červy je možné ale i například na chleba namazaný máslem.